Geleceğin Yüzyılı TAKİ (Türk-Arap-Kafkas-İran)

Geleceğin Yüzyılı TAKİ (Türk-Arap-Kafkas-İran)

Bağımsız Demokratik Kardeş Devletler Topluluğu
  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Geleceğin Yüzyılı


Kitabımızın kapağındaki haritada yer alan 22 devlet, inançta, dinde, mezheplerde, ırklarda, sosyal yaşantımızda neden birlik olmasın?


Demokraside, hürriyette, kardeşlikte, refahta, savunmada, kalkınmada, sanayileşmede, turizmde, yeraltı ve yer üstü kaynaklarımızda neden omuz omuza çalışmayalım.


Geleceğin yüzyılı asgari üç nesli kapsamaktadır. 2114'e kadar bizi sürükleyecek bu hedef için, haritada yer alan ülkelerin gençleri olarak size büyük görev düşmektedir. Bu görevi ciddi şekilde ifa ettiğiniz zaman, Yemen çölleri ve dağlarından, Kazakistan ovaları ve buzullarına kadar barış ve refah içinde yaşayan, bağımsız bir devletler topluluğu, bir imparatorluk yaratmış olursunuz.


Nüfusu 400 milyon ve büyüklüğü 11 milyon km2'yi aşan bu imparatorlukta dünyanın siyasi, iktisadi ve savunma dengelerini tamamen değişmiş bir duruma getirmiş olursunuz. Hürriyet içinde, barışçı ve demokrat kardeşler topluluğu bütün dünyaya yeni bir şekil verecektir.


Biz bugün, yani 2014'de bu tohumları ekiyoruz. Bu tohumların yeşermesi, gençleştirilmesi, büyütülmesi ve meyve veren bir ağaç haline getirilmesi sizin elinizdedir. Bu fikir emanetini sizlere miras olarak bırakıyorum.


Geleceğin Yüzyılı sizleri bekliyor.


-Lütfü AKDOĞAN


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.