Gelincik Çeşmesi
% 15indirim

Gelincik Çeşmesi

  • 14,00 TL11,90 TL

    hopi kampanyası
    0,60 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Gelincik Çeşmesi, yitirilen çocukluğumuza bir ağıt... Hepimize dostluğun, arkadaşlığın ve paylaşmanın güzelliğini yeniden hatırlatacak şiirsel bir anlatı... Bu kitapta 70’li yılların yoksulluğunu, hastalıklarını, komşuluk ilişkilerini, hayvan sevgisini, mahalle esnafını ve yaramazlıklarımızı okurken, ilkokul yıllarımıza geri döneceğiz; bazı satırlarında gülümseyecek, bazı satırlarında ise hüzünleneceğiz.


Çaresi yoktu gidecektim. Parayı aldım ve yokuş aşağı inmeye başladım. Gelincik Çeşmesi’nin oraya gelince kalbim küt küt atmaya başladı. Meydana inen kısa yokuşun başında biraz durup kasap dükkanlarının olduğu yere baktım. Ramo Dayı kapının önünde yoktu.


Yavaş adımlarla dükkanın önüne geldim. Dükkana iki basamaklı merdivenle iniliyordu. Yani geriye dönüp kaçmak zor görünüyordu. İlk basamağı indim ve orada bekledim. Ramo Dayı kalın, tahta masanın başında, elinde koca satırıyla et doğruyordu. Beni görünce başını kaldırdı:


– Ne istiyorsun hanım kız, dedi.


Yorum Sayısı: 2

Kitabı elime almamla bitirmem bir oldu. Her yaştan insana hitap edebilecek bir kitap olduğunu düşündüm. Küçükler için eğitici, biz büyükler için huzur verici. Her cümlesinde kendinizden bir parça buluyorsunuz. Yazarın kaleminin kuvvetli olduğu her satırda farkediliyor, kitap sizi içine çekiyor.

B
Berkay Kural  -   12.08.2016

Herkes çocukluğundaki saflığı arar fakat bulacağı tek yer ona anılarını hatırlatan naçizane eserlerde. Çocukluğumuzdaki neşelerimizi hatırlatmaya yardımcı olan Nursen Demir hocama çok teşekkür ediyorum.

E
Elvan  -   25.05.2016