Genel Muhasebe

Genel Muhasebe

Muhasebeye Giriş ve Dönem Sonu İşlemleri
  • 25,00 TL

    hopi kampanyası
    1,25 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Bu kitabı yazmaktaki temel çıkış noktası, yeni başlayan öğrencilere ve mesleğe adım atanlara, ilk aşamada sade bir biçimde temel muhasebe prensiplerini anlatmaktadır. Kanuni değişikliklerin de göz önünde bulundurulduğu bu kitapta, Muhasebe Genel Tebliğine, Vergi Usul Kanununa ve Türk Ticaret Kanununa sadık kalınmıştır.


Muhasebenin gerekliliği ve kısa bir tarihçesi çeşitli isimlerler anılmakla beraber, Genel Muhasebe 1 ve Genel Muhasebe 2 ya da Dönem Sonu İşlemleri isimli üniversite düzeyinde derslerin içeriklerine uygun anlatım elinizdeki kitapta yer almaktadır. Tekdüzen Hesap Planında yer alan hesapların açıklamaları, bunları desteklemek amacıyla monografiler ve dönem sonu işlemleri kitabın içeriğini oluşturmaktadır. Finansal Muhasebe ya da Genel Muhasebe branşının dışında kalan konular bu kitaba özellikle alınmamıştır.


İcracı karar alıcı ve uzman olarak uzun bir süreç içerisinde gözlemlemek fırsatı bulduğum iş dünyasının gereksinimleri örnekleri şekillendirmiş bankacılık geçmişimin yardımıyla da bankalar, krediler ve kredi kartlarıyla ilgili olan bölümlerde deneyimlerin aksettirilmeye çalışılmıştır.


Banka Muhasebesi

Banka Muhasebesi

İffet Görkey Kesimli

22,25 TL
Genel Muhasebe

Genel Muhasebe

İffet Görkey Kesimli

17,8 TL
Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.