Geniş Anlamda Ceza Hukuku Çalışma Kitabı
% 6indirim

Geniş Anlamda Ceza Hukuku Çalışma Kitabı

Ceza Hukuku Özel Hükümler - Ceza Muhakemesi Hukuku - İnfaz Hukuku
  • 15,00 TL14,10 TL

    hopi kampanyası
    0,71 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

KPSS ve Adli - İdari Hakimlik Sınavlarına Uygun


Geniş Anlamda Ceza Hukuku Çalışma Kitabı - Hakan Karakehya - Nisan  • Ceza Hukuku Özel Hükümler

  • Ceza Muhakesi Hukuku


İnfaz Hukuku ; ile ilgili Çoktan Seçmeli , doğru yanlış testlerinden oluşmaktadır.


Bu çalışma, öğrenciden gelen pratik çalışma taleplerini karşılama ve geçmiş Yıllarda hukuk fakültesinde kullanılan sınav sorularını derli - toplu şekilde bir araya getirme amacıyla kaleme alınmıştır. Dolayısıyla kitabın, gerek öğrencilere gerekse de geniş anlamda ceza hukuku alanında çalışmayı seven ya da bilgisini ölçmek isteyen kimselere faydalı olacağı umut edilmektedir.

Kitap içerisinde hem maddi ceza hukukuna hem ceza muhakemesi hukukuna hem de infaz hukukuna ilişkin sorulara yer verilmiştir. Maddi ceza hukuku bakımından sorular, daha çok özel hükümlere yönelik olarak hazırlanmıştır. Ancak birçok sorunun doğru şekilde cevaplanması, sağlam bir genel hükümler bilgisini gerekli kılmaktadır. Bu nedenle özel hükümlere ilişkin birçok sorunun genel hükümlerle bağlantılı olarak kurgulandığını belirtmek gerekir. Hazırlanan sorular, ceza hukuku özel hükümler ve ceza muhakemesi hukuku bakımından konulara göre sınıflandırılmıştır. İnfaz hukukuna iliskin sorularda ise böyle bir yol izlenmemiştir. Hazırlık sürecinde, temel teorik bilginin öğrenilip öğrenilmediğini değerlendirmenin yanında, teorik bilginin doğru şekilde kulla nılıp kullanılmadığını da ölçecek sorular oluşturulmasına gayret edilmiştir.

Çalışmanın dil yanlışlarına ve şekle ilişkin düzeltmelerini yapan meslektaşım Arş. Gör. Asuman İnce’ye, yayın sürecindeki taleplerimi samimiyetle karşılayan Nisan Kitabevinin değerli çalışmalarına teşekkür ederim.

İlgilisine faydalı bir çalışma olması dileğiyle...

- Doç. Dr. Hakan Karakehya


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.