Gerçek Özgürlük
% 28indirim

Gerçek Özgürlük

  • 27,50 TL19,80 TL

    hopi kampanyası
    0,99 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Doğan Cüceloğlu, İyi Düşün Doğru Karar Ver adlı çok satan eserinden yola çıkarak yepyeni bir bakış açısıyla bu kitabı hazırladı.


Gerçek Özgürlük , yaşamında kendisi olarak var olamayanlara düşünce ve davranışlarıyla dünyayı kucaklamanın yolunu gösteriyor.


Üniversitesi öğrencisi Timur ile emekli profesör Yakup Bey tesadüfen tanışırlar. Yakup Bey, Timur’un gözlerinde duygu, düşünce ve davranışlarıyla yaşamı özgürce kucaklayamayan, özüne ulaşamamış bir gencin iç yalnızlığını ve burukluğunu görür. Timur, o karşılaşmadan sonra Yakup Bey’le yaptığı sohbetlerde bir özgürlük yolculuğuna çıkacaktır.


Başarıya Götüren Aile

Başarıya Götüren Aile

Doğan Cüceloğlu

10,8 TL
İletişim Donanımları

İletişim Donanımları

Doğan Cüceloğlu

12,6 TL
Öğretmen Olmak

Öğretmen Olmak

Doğan Cüceloğlu

16,2 TL
Savaşçı

Savaşçı

Doğan Cüceloğlu

23,4 TL
İçimizdeki Çocuk

İçimizdeki Çocuk

Doğan Cüceloğlu

16,2 TL
İçimizdeki Biz

İçimizdeki Biz

Doğan Cüceloğlu

16,2 TL
İnsan İnsana

İnsan İnsana

Doğan Cüceloğlu

16,2 TL
Mış Gibi Yaşamlar

Mış Gibi Yaşamlar

Doğan Cüceloğlu

19,8 TL
Geliştiren Anne-Baba

Geliştiren Anne-Baba

Doğan Cüceloğlu

10,8 TL
Mış Gibi Yetişkinler

Mış Gibi Yetişkinler

Doğan Cüceloğlu

16,2 TL
Doğan Cüceloğlu, Gerçek Özgürlük eseri ile bir kültür robotu haline nasıl getirildiğimizi anlatarak öyle bir gerçeğin farkına varmamızı sağlıyor ki herkes şaşkınlıktan olduğu yere mıhlanıp kalıyor. Bizlere eğitim sistemimizde matematik, fen bilimleri, Türkçe, sosyal bilgiler, beden, müzik gibi birçok ders verilerek her şey öğretilmeye çalışılırda bir özümüze inerek kişiliğimizi nasıl belirleyeceğimiz öğretilmez. Yazar, bu eserinde üniversite öğrencisi Timur ile emekli Profesör Yakup Beyi tanıştırıp konuşturarak özümüze inerek kişiliğimizi nasıl oluşturacağımızın yolunu bizlere anlatmaya çalışıyor. Timur ile Yakup Beyin sohbetini okurken çok büyük bir zevk alacak ve sizi gerçek özgürlüğünüze götürecek olan bir yolculuğa çıkacaksınız. Doğan Cüceloğlu, Gerçek Özgürlük eseri içeriğinde çok sağlam bilgiler barındırdığı için özümseyerek okuyup kendinize bir sürü ders çıkarabileceğiniz bir eserdir. Bu nedenle eser, acele edilmeden sakin kafa ile yavaşça okunmalıdır. Okurlar, bu eseri okuduktan sonra insanların nasıl bir süreçten geçerek robotlaştırıldığının farkına varacaktır. Ayrıca yazarın eserinde ele aldığı olayları örneklerle açıklaması okurun durumu daha iyi kavramasına yardımcı oluyor. Bu eseri okuyan her okur, kendi farkındalığının farkına varacak ve bu da yaşamdan daha başka bir zevk almasını sağlayacaktır. İnsanın hayatta gerçek özgürlüğün tadına varabilmesi için kendi kişiliği doğrultusunda yaşaması ve kendisi olması gerekir. Günümüzde insanlar, duruma göre bumerang gibi şekil ve renk değiştirebilmektedir. Bu da toplum içerisinde yaşayan bireylerin kendi kişilikleri doğrultusunda bir yaşam sürerek kendi olmasının önüne geçmekte ve insanların gerçek özgürlüğün tadına varmasını engellemektedir. Doğan Cüceloğlu, Gerçek Özgürlük eserinde bu duruma dikkat çekerek tüm okurlarından bu konuda kendini dürüstçe sorgulamasını ve kendini gerçek özgürlüğe taşıyacak tedbirleri alması gerektiğini vurgulamaktadır. İnsanlar, bu eseri okuduktan sonra toplumların hem içerisinde yaşayan bireyleri hem de olayları değerlendirme şekilleri hakkında fikir sahibi oluyorlar. Bu eser, okurların kendi dünyasını objektif bir biçimde sorgulamasını ve bu sorgulamanın sonuçları üzerinde düşünmesini sağlayarak kendi kişiliğini ve karakterini keşfetmesini ve kendi değerleri doğrultusunda yaşayarak kendi gibi kalabilmesini sağlayıp, birer kültür robotu olmaktan kurtarıyor. Doğan Cüceloğlu, 1938 yılında Mersin’de dünyaya gelmiştir. Psikoloji ve iletişim psikolojisi alanlarında eğitim almıştır. Bugüne kadar psikoloji alanında kırktan fazla bilimsel makale yayınlamıştır. Gelişim psikolojisi ile ilgili seminerlerde vermektedir.
Yorum Sayısı: 4

Okuduktan sonra kesinkikle aynı insan olmayacaksınız...

E
Emre Karaca  -   03.01.2015

Kitapta amaç içimizdeki özgürlüğe ulaşmaktı ve gerçektende okuduktan sonra bir çok düşüncelerinizin değiştiğini göreceksiniz.
Hayata bakış açınız ve yaptığınız davranışları sorgulayıp düzelteceksiniz.
Tavsiye ederim çok güzel bir kitap.

B
Beyza Nur Türkmen  -   28.03.2016

Bugün toplum içerisinde yaşayan insanların, birbirlerine karşı güveni yoksa ve herkes, kendi çıkarının derdine düşmüşse bunun tek nedeni Doğan Cüceloğlu, Gerçek Özgürlük eserinde de belirtildiği gibi yanlış değerler içerisine hapsolmamızdan kaynaklanıyor. Yazara göre toplum içerisinde yaşayan insanlar, kültür robotu haline getirildiği için hiç kimse gerçek manada özgür değildir. İnsanlar, toplum içerisinde eriyip gittiği için kimse kendi değer yargılarını oluşturamamakta ve kendi değer...devamını oku

Y
Yasin Çınar  -   02.07.2016

Doğan Cüceloğlu diyorum ve susuyorum.. Farklı bakış açıları kazandıran çok güzel bir kitap..

M
Mesut Kaşıkcı  -   06.02.2016