Geri Dönenler
% 23indirim

Geri Dönenler

  • 28,50 TL21,94 TL

    hopi kampanyası
    1,10 Paracık
  • Tedarik Süresi 3 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

İki dünya arasındaki kapılar açıldı.


Ölüm sadece bir başlangıçtır…


Lucille ve Harold çiftinin 1966 yılında güneşli bir ağustos günü boğularak hayatını kaybeden sekiz yaşındaki oğulları Jacob, aradan neredeyse elli yıl geçmişken bir anda kapıda beliriverir. Hâlâ sekiz yaşındadır ve son derece sağlıklıdır.


Fakat öteki dünyadan geri dönen tek insan Jacob değildir. Ölüler dünyanın dört bir tarafında ortaya çıkmaktadır. Kısa bir süre sonra geri dönenlerin sayısı o kadar çok artar ki herkes kendini tehdit altında hissetmeye başlar. Kimse bunun niçin ve nasıl olduğunu bilmemektedir. Kesin olan tek bir şey varsa o da bu kaosun sonunda herkesin bir tercih yapmak zorunda kalacağıdır. 


Uzun süre akıllardan çıkmayacak soruları dile getiren sürükleyici bir hikaye…


“Yer yer masalsı ve merak uyandırıcı bir kitap… Mott’un, kelimenin tam anlamıyla ölümden sonraki yaşamı işlediği bu hikâye, okuyucuyu tam kalbinden yakalayacak ve hayal güçlerini ele geçirecek. Bu kitabı en kısa zamanda okumalısınız.”


- Shelf Awareness


“Jason Mott, müthiş anlatım yeteneği ve şair ruhuyla tanınması gereken bir yazar. Geri Dönenler son derece güzel bir dille işlenmiş, unutulmaz bir hikâye. Bu kitap gizlice rüyalarınıza girecek ve siz onu okuduktan çok sonra bile ruhunuza dokunmaya devam edecek.”


- Calvin Crosby


“Şair Mott, ustalıkla kaleme aldığı bu ilk romanında insanla ölüm arasındaki rahatsız edici ilişkiye dair merak uyandırıcı sorular ortaya atıyor. İnsan olmanın ne anlama geldiği konusunda derinlemesine düşünülerek yazılmış güzel bir hikaye.”


- Booklist


“Geri Dönenler dâhiyane bir fikrin sıra dışı bir şekilde, ustaca işlenmiş bir romana dönüşmesidir. Bu unutulmaz hikâye aklıma geldikçe hala ürperiyorum. Vay canına!” 


- Douglas Preston


“Acı kayıpların bireyler ve milletler üzerindeki farklı sonuçlarını ustaca irdeleyen bir roman. Mott, kedere ve sevgi bağlarına dair bütün duyguları bu hikâyenin sihriyle gün yüzüne çıkarıyor.”


- New York Times


Yorum Sayısı: 1

Kitabın ismi sizi aldatmasın, kitapta gerilim, macera ve heyecan yok. Farklı bir kurgusu var, şimdiye kadar okuduğunuz kitaplar gibi değil, konusu çok değişik. Yıllar önce ölen kişilerin, aniden hiçbir şey olmamış gibi geri gelmelerini ve yarım bıraktıkları yerden yaşamaya devam etmelerinden bahsediyor. Halkın geri gelenlerden zamanla tedirgin olmasından ve geri gelenlerin bir yerde tutulmasından bahsediyor.Yazar kitabı biraz daha heyecanlı yazabilirdi,mesela geri gelenlerin bir önceki...devamını oku

N
Nuray Durmuş  -   08.03.2016