• Gezgin Eşek’in Oyun Atlası% 38indirim
    Gezgin Eşek’in Oyun Atlası
    Gezgin Eşek’in Oyun Atlası

Gezgin Eşek’in Oyun Atlası

52 Ülke, 52 Oyun, 15 Oyuncak, 1 Eşek
  • 38,50 TL23,87 TL

    hopi kampanyası
    1,19 Paracık
  • Stoktan Hemen Teslim!

Ürünün diğer resimleri

Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

“52 ülke, 52 oyun, 15 oyuncak, 1 eşek”


Bir yıl boyunca her hafta bir ülkeyi gezen Gezgin Eşek, bir yandan her gezdiği ülkeyle ilgili bilmemiz gereken önemli bilgileri verirken bir yandan da o ülkenin çocuklarından öğrendiği bir çocuk oyununu anlatır. Kendine has komik üslubuyla bu uzun gezi serüvenini eğlenceli hale getirmeyi de ihmal etmez. Gezgin Eşek, 52 ülkenin tarihinden, mimarisinden, doğal güzelliklerinden kısaca bahsettikten ve her ülkenin kendine özgü çocuk oyununu anlattıktan sonra ise Oyuncak Atölyesi’ne geçer. Kitabın bu bölümünde ise ülkelere özel olarak tasarlanmış oyuncakların evde bulunabilecek malzemelerle nasıl yapılacağı anlatır.


Amerika, Japonya, Filistin, Rusya, Hollanda, Suriye, Meksika, Tanzanya, İngiltere, Endonezya, Çeçenistan, Etiyopya, Fransa, Norveç, Kenya, Haiti, Peru gibi dünyanın birçok ülkesini anlatan Gezgin Eşek’in Oyun Atlası, çocuklara farklı kültürleri, coğrafyaları, medeniyetleri mizahî bir üslupla anlatmanın yanı sıra neşenin evrenselliğini göstermek amacıyla hazırlandı. Oyun Atlası hem bir gezi rehberi, hem bir oyun ansiklopedisi, hem neşeli bir macera, hem de bir elişi kitabı özelliği taşıyor.


Kitabın içerisinde bulunan cepten çıkan 85x60 cm ebadındaki Oyun Haritası ve çıkartma ise Oyun Atlası’ndaki bilgileri bir oyuna dönüştürüyor.


Yorum Sayısı: 3

Çok özenle hazırlanmış bir oyun atlası. Şöyle ki, kitapta her bir sayfada bir ülke tanıtılıyor. Ülkelerin nüfuslarından, konuştukları dilden, oradaki meşhur yerlerden, hayvanlardan, yemeklerinden vs. bahsediliyor. Hemen yan sayfada da o ülkede oynanan bir çocuk oyununu size anlatıyor. Böylelikle hem bir ülkeyi tanımış oluyorsunuz hem de yeni bir oyun öğrenmiş oluyorsunuz. Ayrıca kitabın içinden bir dünya haritası ve kitapta anlatılan 52 ülkenin bayraklarının stickerlar'ı çıkıyor. Böylelikle...devamını oku

M
Merve Ayar  -   17.02.2016

istediğiniz gibi kullanabilrsiniz çocuklara yaşadıkları ülkelerden başka ülkelerde olduğunu orada nasıl selam verdiklerini o bölgeyle ilgili önemli birkaç bilgiyi ve tabii ki oyunu verebilirsiniz en basitinden . sizin geliştirip neler yapabileceğinizi ise söylemiyorum daha :)

A
Ayşegül Beyazsakal  -   11.03.2016

Saide Nur Dikmen, Gezgin Eşek’in Oyun Atlası eseri çocukların coğrafya bilgisine önemli derecede katkı yapmaktadır. Gezgin Eşek, her hafta bir ülkeyi gezmekte ve gezdiği ülkelerin öne çıkan özelliklerini anlatmaktadır. Gezgin Eşeğin, bu gezisi bir yıl boyunca devam edince çocuklar, eseri bitirdiğinde 52 ülkeyi gezmiş ve tanımış oluyorlar. Ayrıca eserin arkasında yer alan cep’e yerleştirilen atlas ise çocukların ülkelerin yerlerini öğrenmesinde oldukça işe yarıyor. Bu eseri okuyan her çocuk,...devamını oku

S
Serdar Remzi  -   02.07.2016