Gilliamesk
% 20indirim

Gilliamesk

Öbür Tarafa Götürmeye Kıyamadığım Anılar
  • 39,00 TL31,20 TL

    hopi kampanyası
    1,56 Paracık
  • VEYA

    Tedarik Süresi 1 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Bu büyük bir olasılıkla benim için tam bir itirafta bulunmanın mümkün olan en iyi zamanı…


Minnesota’nın buz gibi çorak topraklarında geçen gösterişsiz bir çocukluktan Hollywood’un en sıcak sularına, 60’ların ve 70’lerin New York, LA ve Londra’sındaki karşı-kültürünün en uç örneklerine, Terry Gilliam’ın hayatı da en az filmleri kadar canlı ve alışılmadık.


Zaman Haydutları, Brazil, Baron Munchausen’in Maceraları, Balıkçı Kral ve Las Vegas’ta Korku ve Nefret –Monty Python’ın Uçan Sirki’nden söz etmiyoruz bile– gibi filmlerin yönetmeni ilk defa hayatını gözler önüne seriyor. Daha önce gün yüzü görmemiş grafikler, fotoğraflar ve yorumlar tam da Gilliamlık bir tarzda görsel ve sözsel olarak harmanlanmış, hem de ağzı açık bırakan sansürsüz bilgelikler ve hayranlık uyandıran öngörülerle.


Gilliam’ın mezara götürmeye kıyamadığı anılarının müthiş bir yardımcı oyuncu kadrosu –George Harrison, Robin Williams, Jeff Bridges, Robert De Niro, Brad Pitt, Uma Thurman, Johnny Depp, Heath Ledger ve pek kıymetli Pythoncular– kadar Woody Allen’dan Frank Zappa, Gloria Steinem, Robert Crumb, Richard Nixon,


Hunter S. Thompson’a dek modern zamanın en ağır topları kendileri olarak arzı endam ediyorlar.


Bu kitap benzeri olmayan yaratıcı bir zihne sınır tanımaz bir bakış ve yirminci yüzyıl sonlarının popüler kültürünün en keyifli portresi.


Terry Gilliam yönetmen, senarist, animatör, aktör ve Monty Python üyesidir. Kült konumuna erişmiş Brazil (1985), Baron Munchausen’in Maceraları (1988), Balıkçı Kral (1991), 12 Maymun (1995) ve Las Vegas’ta Korku ve Nefret (1998) gibi filmleriyle 20. yüzyılın en önemli film yönetmenlerindendir. Pek çok ödül kazanmış; fakat bundan daha fazlasını da kaybetmiştir.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.