Girişimcinin El Kitabı
% 20indirim

Girişimcinin El Kitabı

Adım Adım Bir Şirket Kurmak
  • 49,90 TL39,92 TL

    hopi kampanyası
    2,00 Paracık
  • Tedarik Süresi 1 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Bu kitap hayatının altının üstünden daha iyi olabileceğini düşünenler için.


Bu kitap bir çığlık.
Herkesi aramaya itiyor. Yeni şeyler bulmaya, yeni katma değerler peşinde koşmaya, müşterisini hiç yoktan yaratmaya, bizi mevcut düşünceye mahkum eden tüm zincirleri kırmaya.
Bu kitap devrimin ta kendisi.
Her ne kadar isminde manifesto demese de, kitap tamamen yeni bir yönetim felsefesinin temellerini ortaya koyuyor.
Bu kitap bir yaşam tarzı.
Yapılması gereken her adım detaylı olarak anlatılmış. Aynı bir yemek tarifinin nasıl uygulanması gerektiği gibi: Küçük ama hassas adımlarla, emin olarak ve hiç bir adımı atlamadan…
Bu kitabın yazarı da, kahramanı da, okuyucusu da sensin.
Aslında kitap nelerin nasıl yapılması gerektiğini anlatıp, sana çok güzel bir tuval sunmakta. Ama tuvalin içi boş, sadece zemin var. Gerçekte resmi yapıp tuvali dolduracak kişi okuyucu, yani kitabın kullanıcısı. Sonuçta marifet yemek tarifinde değil, onu uygulayan kişinin ellerinde.  
Bu kitap sana ve senin hayallerine dair.  Gerisi boş…" Başarılı Girişimcilerin rehberi olan bu kitap, Özyeğin Üniversitesi Girişim Fabrikası'nda da ana başvuru kaynağımız. Girişimcilik devrimi başlıyor, yerinizi alın..."


- Hüsnü Özyeğin, Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucusu


“Elinizde tuttuğunuz bu kitap girişimciliğin kurallarını açıklayan en değerli rehberlerden biri. Dünyanın önde gelen üniversitelerinde ders kitabı olarak okutulması da bunun önemli bir göstergesi. Kapsamlı olduğu kadar okunması da kolay olan bu kitaptaki önerileri kendi yolculuğunuzda hayata geçirmek isteyeceksiniz. Yolunuz açık olsun...”


- Süreyya Ciliv, TURKCELL CEO’su


Bu dünyada hiç kimse var olan dünya düzeninden memnun değildir. Bunun içinde dünyada var olan her insanın içerisinde dünyayı değiştirme isteği vardır. Ancak insanlar, bu isteklerini gerçekleştirecek mücadele gücünü bir türlü kendilerinde bulamıyorlar. Bu gücü yüreğinde hissetmeyen insanlarda çabuk yılgınlık göstermekte ve var olan dünya düzenine boyun eğmektedir. Steve Blank Bobdorf, Girişimcinin El Kitabı eserinde insanların dünyayı değiştirecek gücü yüreklerinde hissedememesinin nedenini birilerinin çıkarlarına hizmet eden eğitim sistemine, aile içerisindeki itaatkar yapılanmaya ve risk almayı desteklemeyen iş dünyasına bağlamaktadır. Yazara göre bütün bunlar bir araya gelerek insanların içlerindeki yaratıcılık duygusunu yok etmekte ve onları, bir koyun gibi itaatkar varlıklar haline getirmektedir.

            İnsanlar, çocukluk ve gençlik dönemlerinde gerek aile içerisinde gerekse eğitim kurumlarında bireysel özgürlükleri destekleyen eğitim anlayışı içerisinde yetiştirilmediği için sıradan insanlar olarak güdülmeye alışmış, ellerine özgürlüklerini versen ne yapacağını bile bilemeyecek sadece nefes alan varlıklar ortaya çıkıyor. Steve Blank Bobdorf, Girişimcinin El Kitabı eserinde insanlar, çocukluklarından başlayarak yetişkinlik dönemlerine kadar girişimci ve özgür bir ruhla yetiştirilmedikleri için yaşamlarında değer ve fark yaratacak işler yerine yeknesak ve sıradan işlerle uğraşmak zorunda bırakılıyorlar. Yazarın, bu eserini insanların içlerinde hep var olan ama bir türlü haykıramadıkları bir çığlık olarak düşünebilirsiniz. Bu eseri okuyan her okur, içinde arzuladığı yaşama kavuşabilmek için bir arayış içerisine girecektir.

            Günümüzde girişimci faaliyetlerde bulunmak geçmişe göre çok daha basittir. Ancak girişimde bulunduğunuz alanda devamlılık sağlayabilmek ise öyle göründüğü kadar kolay değildir. Bunun için gerektiği zaman risk almalı ve cesur adımlar atabilmelisiniz. Steve Blank Bobdorf, Girişimcinin El Kitabı eserinin içeriğinde yer alan bilgileri kendinize yol arkadaşı yaparsanız, girişimde bulunduğunuz alanda başarılı olmak için ne zaman ne yapmanız gerektiğini daha iyi görürsünüz. Yazar, bu eserini dört farklı kısım üzerinde temellendirmiştir. Başlangıç kısmında müşteri geliştirme metodolojisi yer alırken müşteriyle geliştirme manifestosu ile son bulmaktadır.

            Steve Blank Bobdorf, 1953 yılında Amerika’da dünyaya gelmiştir. Yazar, akademisyen ve girişimcidir. Müşteri geliştirme metodolojisi üzerine kendisini geliştirmiştir.

Yorum Sayısı: 1

Girişimciler ve girişimcilik işi ile uğraşmayı düşünenler, Steve Blank Bobdorf, Girişimcinin El Kitabı eserinden istifade ettikleri takdirde gerek kendi alanlarındaki işlerine gerekse müşterilerine bakış açıları değişecektir. Bu eseri okuduktan sonra alanınızda kendinizi geliştirmek için yeni arayışlar içerisine gireceksiniz. İnsanlar, yaşamlarında olduğu gibi uğraştıkları ticaret alanında da kendilerini ananelere mahkum etmişler ve ticaretlerini bu ananeler çerçevesinde yürütmeye çalışırlar....devamını oku

S
Sinan Kalamış  -   02.07.2016