Göç Havası

Göç Havası

  • Geçici olarak temin edilemiyor

1- Ayrılık

2- Bülbülün Göğsü Al Olur

3- Başı Pare Pare Dumanlı Dağlar

4- Geldin Geçtin Benim Ömrüm

5- Kömür Gözlüm

6- İnce Memed

7- Göç Havası

8- Yayla Yolları

9- Yağar Yağmur

10- Bir Zaman

11- Bulut Bulutun Üstüne

12- Söylenir Gezersin Yaban Ellerde

13- Yüce Dağım Yağar Bana

14- Gat'yen Olmecek


İnsanlık tarihi kadar eski ve günümüzde de tüm gerçekliği ile karşımızda duran Göç ve sonrasında gelen Ayrılık olgularını farklı yönleri ile işlediği 14 eserden oluşturduğu ve Göç Havası ismini verdiği bu tematik albümde Ulaş Kurtuluş Ünlü'ye ait türkü tadında iki beste ve bir derlemenin yanısıra nefesini Anadolu'nun farklı coğrafyalarından alan 11 türkü yer alıyor.

Yaklaşık iki buçuk yıllık bir çalışmanın ürünü olan, müzikal açıdan "sadelik ve gerektiği kadar" anlayışıyla tamamen tematik anlatım ve doğru ifadeye özen gösterilen Göç Havası Albümünün düzenlemeleri ve orkestrasyonu Abdurrahman Tarikci ve Ulaş Kurtuluş Ünlü'ye ait.

Ulaş Kurtuluş Ünlü Göç Havası Albümündeki seslendirme biçimini "kendi kendine türküler yoluyla söyleşmek, türküleri konuşur gibi seslendirmek ya da türkülerle konuşmak" olarak ifade ederken buna uygun olarak albümdeki eserleri bir tür monolog hali ile yorumluyor.

Ulaş Kurtuluş Ünlü bu çalışmasında üstün yorumculuğunun yanı sıra, bağlamadaki ustalığı ve bestecilik yanını da ortaya koyuyor.

Göç Havası Albümü sanatçının bestelediği ve usta yorumcu Emel Taşçıoğlu ile birlikte seslendirdikleri Ayrılık isimli eserle başlıyor. Denizli'den Urfa'ya, Erzincan'dan Van'a, İzmir'den Erzurum'a, Giresun'dan İçel'e değin Anadolu'nun farklı yörelerinden eserlerin yer aldığı albümde Kömür Gözlüm, Göç Havası ve Yayla Yolları adlı eserlere de bağlamasıyla üstat Erdal Erzincan eşlik ediyor.

Albümde sanatçıya ayrıca Abdurrahman Tarikci, Ahmet Evren Hacıoğlu, Ahmet Gökhan Coşkun, Baran Âşık, Cemal Özkızıltaş, Ferhat Erdem, Hasan Kavallı, Mustafa Eke, Selçuk Murat Kızılateş, Şeyhmus Fidan, Uğur Önür gibi enstrümanlarını yüreklerinin güzelliği ve tüm ustalıklarıyla icra eden müzisyen dostları eşlik ediyor.

Göç Havası albümünün yüreklerinize göç etmesi dileğiyle...

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.