Gökçe ile Natel

Gökçe ile Natel

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Hasan Eskil'den yeni bir roman
Sarıkamış'ın destansı anlatımı

Sarıkamış harekâtı felakette sonuçlandıktan sonra, Erzurum'a dönüşte bir avuç asker yolunu kaybetti. Gökçe Çavuş'la birlikte toplam onbir kişiydiler... Kendilerim ayaza, açlığa, uykusuzluğa ve tifüs'e karşı inanılmaz bir savaşm içinde buldular.

Turna, Ermeni çetelerinin baskınına uğrayan Gülizar Nine'nin Köytl'ndendi; henüz on dört yaşmda... Hermine'yle Lori ise, Erzurumlu Natel'in on iki ve sekiz yaşındaki kızlarıydılar. Ermeni'ydiler. Büyüklerinin arasındaki düşmanlık çocukların yaşamım da alt üst etmişti. Yardıma ihtiyaçları vardı... Sarıkamış Harekâtı'ndan dönen on bir askerin de öyle... Ölenler zor şartlarda öldüler. Ölüme kafa tutanlar, zor şartlarda ayakta kaldılar. Anadolu topraklarında gözleri olanların zehirledikleri yüreklerde yine de sevgi çiçekleri filizlendi. Bu çiçekler çevrelerine mutluluk saçarken, bazı dramların da üstünü örttü.

Bu romanda yakın tarihimizin en büyük felaketlerinden birinin tarihsel gerçekliğinin yanısıra, Ermeni Tehciri'nin de insani boyutlarını bulacaksınız.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.