Gökteki Ev

Gökteki Ev

  • 20,00 TL

    hopi kampanyası
    1,00 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Savaşın parçaladığı Somali'de, akçırılıp bir yıl esir tutulan bir akdının büyüleyici yaşanmış hikayesi...


Amanda Lindhout seyahat etmeyi seviyordu. Sırt çantasıyla dünyanın her yerine gidiyor, sınırları geçiyor, karşılaştığı şeylerden büyüleniyordu. Bu onu muhabir olup savaş halindeki Afganistan ve Irak'ta çalışmaya yönlendirmişti. 2008 Ağustos'unda "yeryüzündeki en tehlikeli yer olan" Somali'ye gitti. Dördüncü gününde tozlu bir yolda, bir grup maskeli ve silahlı adam tarafından kaçırıldı.


460 gün boyunca esir tutulan Amanda hayatta kalmak için Müslüman oldu. Bir dizi metruk çöl evine götürülen Amanda'ya rehinecilerinden biri tarafından "eş olma dersleri" veriliyor, esir edilmeden önce yaşadığı anılarını hatırlayarak aklına hakim oluyordu. En umutsuz anında, zincirlere vurulmuş, karanlıkta işkence gören kadın çok yukarılarda, gökteki bir evi ziyaret edecekti. Strateji, cesaret ve umutla hayatta kalmayı başarmış ve cüretkar bir kaçışla her şeyi tehlikeye sokmuştu.


Merak uyandıran ve Gökteki Ev, cesur bir genç kadının ve akılalmaz sıkıntılar karşısındaki şefkat arayışının yakıcı derecede içten hikayesidir.


"Sürükleyici bir anı..."


- Good Housekeeping


"Muhteşem bir kitap... Amanda Lindhout'un bana öğrettiği ders: Önemli olan oraya nasıl vardığın değil, vardığında ne yaptığındır"


- Elle


"Bir kadının küresel terörizm zeminine dayanan talihsizliğin etkili ve nefes kesici keşfi"


- Vogue


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.