Gökteki Yıldızlar
% 50indirim

Gökteki Yıldızlar

70 Öncü Sahabe
  • 54,00 TL27,00 TL

    hopi kampanyası
    1,35 Paracık
  • Tedarik Süresi 3 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

İslam davasının ilkleri olan Gökteki Yıldızlar ilk Müslüman olma şerefine nail olanlardır. İslamın ilk yıllarında Mekke'de Müslüman olmak demek her türlü işkenceye göğüs germek her türlü yokluğa sebretmek ve islam adına her tür çileye talip olmak demekti. İslam davasının ilkerleri olan bu şanlı insanlar bütün bu olumsuzluklara katlanarak avuçlarının içinde kor ateşi taşırcasına İslam'ı Mekke'den Medine'ye taşıdılar.


Medineli ilk Müslümanlar da Mekke'den gelen kardeşlerine evlerini ve gönüllerini açtılar. Şehirlerinde onlarca yabancı olduklarını hissettirmediler. Kur'an-ı Kerim'de Allah Teala'nın kendilerinden razı olduğunu açıkladığı bu nesli iyi tanımamız lazımdır. Bu nesli tanımak onların hayatını okumakla ve onların dünyasına girmekle olur. Onların Resulullah (s.a.v)'e verdiği destek bizi de aşka getirir inşaallah. Belki biz de bu sayede uyuşukluktan meskenetten ve zilletten kurtulur, aziz oluruz.


Haydin öyle ise bu kitabı baştan sona kadar üzerinde düşüne okuyalım. Sahabe-i Kiram efendilerimizin dünyalarına girelim. Mekke'de, Medine, Hicret'te, Bedir'de Uhud'da, Hendek'de. Tebuk'da, Hayber'de, Hudeybiye'de, Huneyn'de Mescid'de Suffa'da ve Veda Haccı'ında onlarla birlikte olalım. Elinizdeki kitabın yazarı bu işi güzel başarmıştır. Zira kitabı eline alan herkesi Hz. Peygamber (s.a.v)'in ve Sahabe-i Kiram'ın dünyasına taşıyor. Sizi elinize aldığınız zaman okumadan bırakamayacağınız bir kitapla başbaşa bırakıyorum.


Prof. Dr. Mustafa Ağırman


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.