Gölge Şehir

Gölge Şehir

Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları (İkinci Kitap)
  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları’nın Macerası Gölge Şehir’de Devam Ediyor!


3 Eylül 1940.


On tuhaf çocuk, ölümcül canavarlardan oluşan bir ordudan kaçıyor. Ve onlara Yardım edebilecek tek kişi var, o da bir kuşun bedenine hapsolmuş durumda.


Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları’nda başlayan olağanüstü yolculuk, Jacob Portman ve arkadaşlarının, dünyanın tuhaf başkenti olan Londra’ya yaptıkları yolculukla devam ediyor. Orada, müdireleri Bayan Peregrine’e yardım etmenin bir yolunu arayan tuhaf çocukları, savaş yüzünden yaralanmış bu şehrin karanlık köşelerinde korkutucu sürprizler bekliyor. Serinin ikinci kitabı Gölge Şehir de merak uyandıran eski fotoğraflarla heyecan verici bir hikâyeyi bir araya getiren, eşsiz bir kitap. Gölge Şehir’e yapılacak bu yolculukta siz de yerinizi ayırın!


“Gergin, duygusal ve tuhaf mı tuhaf. Fotoğraflar ve metin birbirini tamamlayarak unutulmaz bir hikaye yaratıyor.”


– John Green, Aynı Yıldızın Altında’nın çoksatan yazarı


“Tuhafın tadını almışları heyecanlandıracak bir macera…”


– Kirkus Reviews


“İlk kitabın hayranları, bu kitabın içindeki ganimetlere bayılacak.”


– School Library Journal


“Güçlü bir devam kitabı, ilki kadar sürükleyici ve bağımlılık yaratıcı.”


– Hypable


Ransom Riggs'in çok beğenilen Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları adlı romanının devamı daha büyük bir ilgi gördü. İlk roman ABD'de 2011'de, Türkiye'de 2015'te yayınlanmıştı. İkinci roman Hollow City (Gölge Şehir), ABD'de 2014'te; Nisan 2016'da Türkçede yayınlandı. Üçlemenin son romanı Library of Souls da (muhtemelen Ruhlar Kütüphanesi adıyla) çok yakında Türkçede yine İthaki Yayınları imzasıyla çıkacak. Tim Burton'un ilk romanı sinema aktarmasıyla daha da büyük bir ilgi gören üçleme, şimdiden fantastik edebiyatın önemli dizilerin biri haline geldi. Kendine büyük bir hayran kitlesi topladı. Yazarın geniş hayal gücüyla kaleme aldığı, mitolojik unsurlar barındıran, sürükleyici ve şaşırtıcı detaylarla süslü üçleme Türkiye'de kendine şimdiden geniş bir kitleye ulaştı. Filmle birlikte romanlar da  daha çok popülerleşecek. Romanlar, edebiyattaki ve sinemadaki yaygın eğilimin aksine her ciltte kalitesi ve beğeni çıtasını daha da yukarı çekiyor.
Yorum Sayısı: 10

Birinci kitap biter bitmez aldım. Ve ilk kitap kadar çok sevdim. Açıkçası ben yazarın kaleminide çok beğendim. KUrgu kadar yazarın kalemininde bir albenisi var. Merakla üçüncü kitabı bekliyorum.

T
Tuğba Denizhan  -   29.04.2016

Sanıyorum ikinci bir Harry Potter efsanesi doğuyor...

O
Okan Aksu  -   25.04.2016

birinci kitaptan sonra ikincisini merakla beklediğim hatta ve hatta üçüncünün çevrilmesini beklemeden ingilizce olarak almayı düşündüğüm süper seri

Ş
Şebnem Gül Koylan  -   13.04.2016

"bayan peregrine'in tuhaf çocukları" nın devam kitabı. biraz çocuk-gençlik kitabı havasında, beklentiyi yüksek tutmadan okunması gereken bir kitap. 3. kitabı alır mıyım? evet alırım :)

S
Sbl Knc  -   22.06.2016

İkinci kitabı ilkinden çok daha sevdiğimi açıkça belirtmek isterim. Tabiiki her iki kitapta mükemmeldi fakat Gölge Şehir daha bir sürükleyiciydi şahsen.Ve son olarak eklemeden geçemeyeceğim bir şey daha, o nasıl bir sondu arkadaş! 3. kitabı aşırı şekilde merak ediyorum.Hemen çıksada sepete eklesek...Bu kitabı alın, okumadan geçmeyin derim. Gerçekten mükemmel.

E
Efsane Laflı  -   17.05.2016

Serinin kurgusu ilgi çekici ve heyecanlandırıyor insanı. Fakat ben iki kitabı okurken de bayağı sıkıldım. Hele ki bu kitabın ortalarında çokça "ya hadi yeter bir sona gelsin artık" diye isyan ettim. Ama son 40 sayfada yazar olaya o kadar insanın kanını kaynatan bir heyecan eklemiş ki, 3. kitabı iple çekmemek elde değil. İki kitapta da sıkıldığım yerler çok fazla oldu hatta bir ara elimden bırakacak dereceye geldim ama zorla bitirmeye çalıştım. İyi ki de zorlamışım kendimi. Son olarak demek...devamını oku

A
Ayşenur Erman  -   10.05.2016

İlk kitabı heyecanla elimden bırakmadan okumuştum. İkinci kitap Gölge Şehir'de aynı şekilde oldu benim için. Hatta öyle bir yerde bırakmış ki yazar çeviriyi beklemeden üçüncü kitabı İngilizce olarak alıp okumayı planlıyorum. Fantastik sevmediğim halde oldukça beğendiğim için herkese tavsiye ederim.

S
Seher Erbil  -   04.05.2016

ilk kitabından sonra yine müthiş kurgusuyla harika bir kitap,Filmine gitmenizi de öneririm.🎬

C
Ceren Çiçek  -   16.08.2016

Bayan Peregrine'nin Tuhaf Çocukları'nı bitirdikten hemen sonra sipariş etmiştim Gölge Şehir'i.Geldiği gibi okumuştum ve bayılmıştım bence ilk kitaptan daha güzeldi.Bitmeyen bir heyecan vardı bu kitapta.İlk kitap giriş kitabı olduğu için belki de o kadar heyecanlı değildi ama yine de onu da çok severek okumuştum.Üçüncü kitap çıkmadan okuduğum için pişmanım çünkü çok merak ediyorum devamında neler olacağını.Fantastik türünde kitap okumayı sevenlerin kaçırmaması gereken bir seri kesinlikle.Ayrıca...devamını oku

S
Sevgi Bayrak  -   03.08.2016

ilk kitaptan daha fazla macera vardı bu kitapta. bitince tepkiniz -noluyor yaa?- oluyor. direk 3. kitabı elinizde istiyorsunuz. sürüklediğinde kesinlikle bırakmıyor sizi kitap. macera ve çılgınlık isteyenler için 1 numara resmen. okuyun okutturun

S
Sude Sağdıç  -   30.07.2016