Gollik
% 28indirim

Gollik

  • 14,00 TL10,08 TL

    hopi kampanyası
    0,50 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

"Yazmaktan o kadar korktuğum, kötüleri anlatırken içimin titrediği, iyi hikayelerde heyecanlandığım, kelimelerimi beğenmediğim bir uzun metin yazmak yazar olmak için yeterli mi?" diyerek yazma eylemini sorgulayan Hayko Bağdat'ı kitap için ikna etmek kolay olmadı. Bağdat, bu ülkedeki salyangozların yunusların frekansında çıkardığı sesleri sadece kendi aralarında duyduklarını sanıyordu, oysa ki hiç de az değilmişler. İşte bu kalabalık sayesinde çıktı ortaya Gollik.


"Başlarım Ermenisinden de, Türkünden de, Kürdünden de. Başka bir şey anlatacağım sizlere. Ama bana sorarsanız bütün bunlar hikaye..." diyor Gollik'in yazarı. Daha evvel evinin kapılarını açması gibi, bu defa da tüm gollik hallerini anlatıyor bize. Rumluk, Ermenilik, Türklük ve hatta hacılık elden giderken gülmekten gözlerinizden yaşlar gelebilir. Ama Bağdat'ın amacı ağlatmak değil, o ve arkadaşları, "başka bir dünya mümkün değilse, başka bir ortam mümkündür" diye düşünüyorlar. Sizce de öyle ise buyrun Gollik'in dünyasına.


Unutmayın, İnek Şaban ile Gollik aynı mahallenin çocukları...


Yorum Sayısı: 2

Salyangoz mu Gollik mi derken... Gollik'i aldım. Farklı bakış açısı kazanmak adına çok güzel hikayeler yazmış HB. Yaşanmış hikayeler. Lakin arada fotoların olması hikayeleri renklendirirken, sayfaları azaltmış. Bana yeterli gelmedi açıkçası. O nedenle Salyangoz'u almayı düşünüyorum.

H
Hatice Duman  -   06.05.2016

Bir solukta okuyacağınız ama etkisinden bir solukta kurtulamayacağınız bir kitap. Farklı bir bakış açısı geliştirmek ve üzerine düşünmek için oldukça iyi.

Y
Yağmur Gülistan Uludağ  -   10.02.2016