• Gömülü Şamdan
    Gömülü Şamdan
    Gömülü Şamdan

Gömülü Şamdan

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Süleyman'ın tapınağından çıkan, Yahudilerin kutsal emaneti yedi kollu şamdanın 455 yılında Roma'yı yağmalayan Vandalların eline geçmesi, kentin Yahudi cemaatinde şok etkisi yaratır. Cemaatin yaşlıları, olan biteni gelecek kuşaklara aktarması için o sırada yedi yaşında olan Benjamin'i de yanlarına alarak kutsal Menora'yı denizaşırı yolculuğuna uğurlarlar. Seksen yıl sonra aynı Benjamin, şamdanı Yahudilere geri vermesi için İmparator İustinianos'a yalvarmak üzere Bizans'a gider. İustinianos'un Kudüs'teki bir Hıristiyan kilisesine gönderdiği şamdan, orada kaybolmuştur. Ancak Zweig Gömülü Şamdan'da söylenceye bir gün yeniden kavuşma umudu barındıran bir final atfeder.


Yorum Sayısı: 5

Gömülü Şamdan 110 sayfalık bir roman. Bir kitap kurdu için bir günlük bir kitap aslında. Konusu ve dili de akıcı olunca insan kitabı elinden bırakamıyor.

E
Erdi Küçüköneralp  -   04.06.2016

BÜYÜK HEVES İLE ALDIM SANTRANÇ YADA SAHAF MENDEL BEKLİYORDUM . MACERA TARZINDA ÇOK İYİ İŞLENMİŞ KARAKTERLER ÇIKTI . AMA SEÇTİĞİ KAVMİ YÜCELTMEYE ÇALIŞMASI İNANDIRICILIĞINI KAYBETTİ .

M
Murat Haşhaş  -   04.04.2016

zweig'ten konusu farklı bir kitap, Yahudilerin kutsalını anlatan kolayca okunan bir kitap olmuş.

E
Elif Özkazanç  -   30.03.2016

Bir solukta okunacak bir kitap.

S
Sefa Kumru  -   17.02.2016

Yazarın Korku ve Satranç adlı romanlarının bir tık gerisinde kalsa da bir solukta okudum. Güzeldi.

B
Bahriye Gizem Dikmen  -   01.02.2016