Goriot Baba
% 19indirim

Goriot Baba

  • 23,50 TL19,04 TL

    hopi kampanyası
    0,95 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Dünya edebiyatının başyapıtları İletişim Klasikleri dizisinde! İletişim Yayınları, Murat Belge yönetiminde edebiyat  klasikleri yayımlamaya devam ediyor. İletişim Klasikleri  dizisinden çıkan kitaplar, edebiyata karşı sorumluluğu okuma
zevkiyle buluşturan bir anlayışla hazırlanıyor. Eserler orijinal  dillerinden ve tam metin çevirileriyle yayıma hazırlanırken,  ana metne eşlik eden ve yetkin isimlerin yazdığı önsöz ve sonsözlere yer veriliyor. Ayrıca her kitabın başında, yazarın  hayatına ve yaşadığı döneme ışık tutan bir kronoloji  bulunuyor. İletişim Klasikleri’nin içeriği eserin ilk baskı  kapağı, el yazmasından örnek sayfalar, haritalar ve özel  çizimlerle zenginleştiriliyor. Diziye özel olarak hazırlanan
kapak tasarımında ise, resim tarihinden özenle seçilmiş  görseller kullanılıyor.Zengin bir içerikle hazırlanan İletişim  Klasikleri dizisi, güvenilir ve özenli bir edisyonla okurla  buluşurken, alanında referans kaynaklar sunuyor.


Goriot Baba Restorasyon dönemi Fransası’na damgasını vuran burjuva hayatının toplumda yarattığı trajediyi gerçekçi bir üslupla resmediyor.Realist romanın en iyi örneklerinden biri kabul edilen Goriot Baba, Balzac’ın “İnsanlık Komedyası” dizisindeki karakterlerin bütünlüğünü sağlayan en önemli eserlerinden biridir. İlk defa 1835’te okurla buluşan roman, ilk bakışta birbirinden hayli farklı görünen ama aslında hepsi burjuva olma hayaliyle hayatlarına yön vermiş üç karakterin yollarını Madam Vauquer’in pansiyonunda kesiştiriyor: Bütün servetini kızlarının başarılı evlilikler yapabilmesi uğruna harcayan ve sonunda damatları tarafından dışlanan Jean-Joachim Goriot, hukuk eğitimi almak için geldiği Paris’te karşılaştığı hayata özenen Rastignac ve hırsına kapılarak ahlâklı insanları kendi çıkarları için manipüle eden Vautrin…“Vautrin, Rastignac, Birotteau... Ve siz Honoré de Balzac, bağrınızdan yarattığınız bütün karakterlerden daha kahraman, daha sade, daha romantik ve daha şairanesiniz…”


-Charles Baudelaire


“Bildiğimiz 19. yüzyıl, büyük ölçüde bir Balzac icadıdır.”
-Oscar Wilde


Yorum Sayısı: 1

İnsan ihtiraslarına ulaşmak için ne kadar ileri gidebilir ve buna rağmen erdemli bir insan olduğuna inanmaya nasıl devam edebilir? Balzac'ın sıra dışı betimlemelerinin keyfini duymak ve insanın hiç değişmeyen kirli yanını görmek isteyen okurlar için mutlaka okunması gereken bir klasik.

C
Cantürk Genç  -   03.02.2016