Grey
% 19indirim

Grey

Tüm dünyada fırtınalar estiren “Grinin Elli Tonu” serisi devam ediyor!
Şimdi Anlatma Sırası Christian’da…
  • 29,00 TL23,49 TL

    hopi kampanyası
    1,17 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Sende bir şeyler var Anastasia.
Uzak duramıyorum senden.
Ateşe uçan pervane gibiyim.
Seni fena halde istiyorum, hem de tam şu anda…

E L James, dünyanın dört bir yanında milyonlarca okuru kendine esir eden bu aşk hikâyesine, Christian’ın kendi ağzından; onun düşünceleri, duyguları ve hayalleriyle yepyeni bir bakış açısı getiriyor.

Christian Grey her konuda kontrolü elinde tutmayı seviyor; dünyası düzenli, disiplinli ve bomboş – ta ki Anastasia Steele, biçimli bacakları ve birbirine girmiş uzun kahverengi saçlarıyla ofisine düşene kadar. Christian onu unutmaya çalışsa da anlayamadığı ve karşı koyamadığı bir duygu fırtınasına kapılıyor. Daha önce tanıdığı bütün kadınların aksine utangaç, saf Ana sanki Christian’ın “iş dünyasının züppe harika çocuğu” maskesinin altındaki buz gibi, yaralı kalbini görebiliyor.

Ana’yla birlikte olmak Christian’ı her gece uykularını kaçıran çocukluk korkularından kurtarabilecek mi? Yoksa karanlık cinsel arzuları, kontrol takıntısı ve kendine duyduğu derin nefret bu kızı uzaklaştırıp ona sunduğu hassas kalbi parçalayacak mı?

 


E. L. James, Grey eserinde öyle bir aşk hikayesi kurgulamış ki bu aşk hikayesi sayesinde eser dünyada yankı bulmuştur. Yazarın serinin diğer eserlerini okuyan okurların bu eseri de okumasında fayda vardır.

L. James, Grey eserinde erotik öğeler ağırlıklı yer kapladığı için bu kitabı on sekiz yaş altı okurların okumaması tavsiye edilmektedir. Okuyucular, bu eseri okuduktan sonra yazarın hayal gücüne büyük hayranlık duyarak, aklından bu insanlar bu hayalleri nasıl kurabiliyorlar diye geçirecektir. Okurlar, bu eseri okuyup Grey’in aşka bakış açısını gördükten sonra kendilerinin de aşka bakış açılarında büyük değişme olma ihtimalinin yüksek olduğu söylenebilir. Bu eserin okuyucuya fikri anlamda sağladığı en büyük kazanç ise aynı olaylar örgüsüne hem kadının hem de erkeğin bakış açısıyla bakılması olmuştur. Böylece okur, olaylara her iki cinsiyetinde nasıl baktığı hakkında fikir sahibi oluyor ve ufku açılıyor.

L. James, Grey eserinin kahramanlarından Christian Grey, olaylara kendi dışında müdahale edilmesini pek sevmeyen ve her şeyi kontrol altında tutmaya çalışan bir çifttir. Grey’in sistemli ve disiplinli bir yaşantısı olmasına rağmen hayatına heyecan katacak hiçbir şeyi yoktur ve tamamen monoton bir hayat yaşamaktadır. Bir gün ofisine biçimli bacakları ve uzun kahverengi saçları ile Anastasia isminde bir kızın gelmesiyle tüm yaşamı değişir. Grey, sistemli ve düzenli yaşantısına aşkı katmamak için onu unutmaya çalışır ama bunu bir türlü beceremez. Çünkü gönlünden kopup gelen duygulara engel olamamaktadır. Anastasia ise Grey’in iş dünyasında şımarık ve züppe bir çocuk olarak bilinmesine rağmen Grey’de farklı bir şey sezinler. Anastasia’nın, Grey’de sezinlediği şey ise yaralı kalpten başka bir şey değildir. Grey, yetişkin olmasına rağmen çocukluk korkularından kendini kurtaramamıştır ve bu çocukluk korkuları geceleri uykusunu kaçırmaya devam etmektedir. Anastasia ile arasında başlayan aşk, Gerey’in çocukluk korkularından kurtulmasını sağlayacak mı? Grey, takıntılarından, kendine karşı olan nefret duygusundan ve hiç hoş olmayan cinsel arzularından kurtularak Anastasia’nın aşkına ve temiz yüreğine layık olabilecek mi?

Yorum Sayısı: 2

Ne görmek , ne duymak istersen onu duyarsın ... Ne okumak istediğine bağlı bu seriden çıkardığın anlam ... Derin tutku , aşk , sınırsız korumacılık , kaybete korkusu ile katıksız değişim ... Tüm seriyi okuyun tavsiye ederim .

E
Evren Korkmaz  -   05.02.2016

E. L. James, Grey eserini kaleme almakla kariyerine kendi eliyle büyük bir darbe vurmuştur. Çünkü eseri okudukça Grinin Elli Tonu eseri ile büyük benzerlikler taşıdığının ve ticari amaçla yazıldığının farkına varıyorsunuz. Bu durumda okurlar için ciddi manada hayal kırıklığı anlamına geliyor. Bu nedenle okurların sırf yazarı E. L. James diye okumaya kalkışarak vakit kaybetmelerine gerek yoktur. Eserde, okunmaya değer tek kısım kısa adı ile Ana’nın, Christian’ı terk ettiği kısımdır. Bu bölümü...devamını oku

S
Simge Fıstık  -   02.07.2016