Gündüzsefası
% 31indirim

Gündüzsefası

  • 20,00 TL13,80 TL

    hopi kampanyası
    0,69 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.
Acı ne kadar derinde olsa da zamanla tüm çiçekler güneşe döner yüzünü… Kalbin anahtarıdır gündüzsefası. Ruhlarında en derin izleri taşıyanları bile çiçekleriyle sarmalar, filizleriyle umut taşır. İşte böyle gündüzsefasının süslediği bir yüzen evde yaşayan Penny Wentworth, 1950'li yıllarda ünlü bir ressamla evlidir. Her şeye sahip olan Penny'nin tek eksiği ise küçük evlerini taçlandıracak bir bebektir. Ancak gün geçtikçe tek eksiğinin bu olmadığını anlayacaktır çünkü sevgiyi yürekten hissetmek gerekiyordur. Onun hissettiği tek şey ise içini kemiren acıdır… Ada Santorini New York'ta yaşadığı trajediden sonra ağır depresyondadır. Kendini toparlamak için Seattle'a Tekneler Caddesi'ne gelir. Burada kiraladığı bir yüzen evde eski bir sandık bulur. Sandıkta Penny Wentworth adında bir kadına ait eski eşyalar vardır. Gariptir ki Tekneler Caddesi'ndeki hiç kimse bu kadınla ilgili konuşmak istememektedir. Merakına yenik düşen Ada, Penny'nin gizemli geçmişine adım atarken kendi geleceğini de örmeye başlayacaktır. Okuyucuları kalemiyle büyüleyen Sarah Jio'dan bir başyapıt daha. Gündüzsefası'nı okurken, ne kadar imkânsız görünse de her şeyin bir umuda açılacağını göreceksiniz. "Kitabı okuyup rafa kaldırdığınızda bile etkisinden kurtulamayacaksınız." -Romantic Times- (Tanıtım Bülteninden)

Sarah Jio, Gündüzsefası eserinde kurduğu cümlelerle okurun kendi hayatı üzerinde de sorgulama yapmasını sağlıyor. Yazarın, hikayede geçen olayları geçmiş ve günümüz şeklinde sırayla ele alması okurunda hafızasının canlı kalmasını sağlıyor. Okur, eserdeki olayları karakterlerle birlikte yaşayıp, hikayenin kurgusuna kendisini verirse hem eseri okurken daha çok zevk alır hem de olayların örgüsünü daha iyi kavrar. Okurlar, eseri okurken hikayenin sonunu merak edip tahminlerde bulunsalar da eserin sonunu tahmin etmek imkansız gibi bir şey. Yazar, eserin sonunda yine ters köşe yapıyor.

Hepimiz hayatta acılar çekeriz. Bu acılar yüreğimizde yaralar açar ve bu yaralarda ruhumuzda bir takım izler bırakır. Sarah Jio, Gündüzsefası eserinde acıların yüreğimizde açtığı yaralar, her ne kadar ruhumuza ıstırap verse de bu acılarla başa çıkılabileceğini söylediği gibi acılarla başa çıkmanın reçetesini de eserinde okura veriyor. Okura, bu eserde en mükemmel mesajı eserin ismi yani her sabah doğan güneşle beraber açan gündüzsefası veriyor. Gündüzsefası çiçekleri, insanlara çok şey anlatır. En başta doğan güneşle beraber çiçeklerini açarak, her yeni günün aynı zamanda yeni bir umut olduğunun mesajını veriyor.

Sarah Jio, Gündüzsefası eserinde başkarakter Ada, bir dergide editör olarak çalışan başarılı bir kadındır. Ancak geçmişinde yaşamış olduğu acılar ve anılar Ada’nın peşini bırakmamakta ve onun ruhuna devamlı ıstırap vermektedir. Ada, tedavi gördüğü psikoloğun tavsiyesi ile acılarını ve anılarını unutmak için mekan değiştirmeye karar verir ve New York’tan taşınarak Seattle’a yerleşmeye karar verir. Burada yaşamını kiraladığı yüzen bir evde devam ettirmektedir ve mekan değişikliği kendisine çok iyi gelmiş, acılarını ve anılarını farkında olmasa da unutmaya başlamıştır. Ada, yeni hayatına yavaş yavaş adapte olmaya çalışırken, kendisini daha önce bu evde yaşayan Penny’nin gizemli hayatının içerisinde bulur. Penny ise 1959 yılında bir ressam ile evlenmiş ve eşiyle beraber bu yüzen evde yaşamaya başlamışlardır. Penny, bu yüzen evdeki hayatına zamanla alışsa da bu evliliğin kendisine beklediği mutluluğu getirdiğini düşünmemektedir. Penny’nin bu mutsuzluğu onun zamanla dibe vurmasına ve hayatının değişmesine neden olur. Penny’nin hayatındaki bu değişimin altında yatan esrarengiz sırları, Ada bu eve taşındıktan sonra açığa çıkarır. 

Sarah Jio, 1978 yılında dünyaya gözlerini açmıştır. Yazarlığın yanı sıra gazetecilik mesleği ile de uğraşmaktadır. Bugüne kadar 27 ülkede eserleri çevrilerek yayınlanmıştır. Amerika’da yaşamına devam eden Sarah Jio, çeşitli medya kuruluşlarında makalelerde yayınlamaktadır.

Yorum Sayısı: 10

Bir yandan göl ortamının verdiği rahatlık, bir yandan gizemler. Çok güzel ve sürükleyici bir kitap. Akıcı dili sayesinde kolayca okuyabilirsiniz.

E
Elif Dolunay Ergün  -   26.08.2016

Göl üzerinde, yağmurun camları ve çatıyı dövdüğü, rüzgarın ıslık çaldığı, manzaralı bir ev* ambiyansı ile hayallerime bir yenisini katan bu kitabı çok sevdim.

B
Burcu Balaban  -   02.02.2016

Çok keyifle okuduğum bir kitaptı. Hemen ardından da Mart Menekşeleri'ni aldım. Her iki kitabı da 1 haftada bitirdim.

S
Seçil Şenol  -   08.04.2015

Gerçekten büyüleyici bir roman sırf bunu bildirmek için yeni üyelik açtım...

K
Kadriye Nur Dönmez  -   28.01.2015

Eşsiz ve harika bir kitap. Kesinlikle herkese tavsiye ediyorum.

Z
Zeynep Yigit  -   14.01.2015

Sarah Jio, Gündüz Sefası eserinde geçmişi ve günümüzü incelemiş ve ikisini öyle etkileyici bir şekilde birbirine bağlamış ki okuduktan sonra uzun süre etkisinde kalıyorsunuz. Yazarı tanıyanlar, eserlerinde gizem oluşturmayı ve bu gizemi sonuna kadar korumayı biliyor. Bu eserinde de oluşturduğu gizemi eserin sonuna gelmeden çözebilmek adeta imkansız. Bu eseri okurken dikkatinizi bir an olsa da başka şeylere vermeyin. Çünkü yazar, zamanlar arasını adeta jet hızıyla geçiyor ve siz, bu hıza...devamını oku

M
Mehmet Ali Çınar  -   02.07.2016

Sarah Jio kitaplarının akıcılığına diyecek laf yok. Elime alır almaz bırakmadım ve 1 günde bitirdim. Keşke daha kalın, sayfa sayısı dah afazla romanlar yazsa bizde tadını çıkara çıkara okusak..

A
Ayşe Avcı  -   29.05.2016

Sarah Jio, yine ve yine harika bir yapıt yazmış. Sırlar ve aşkla dolu bir kitap. Her cümlesi heyecan ve sır kokuyor. Kalbinizin ritmini değiştirecek türden. Kesinlikle okumalısınız!

R
Rana Armağan  -   04.04.2016

çok güzeldi zevkle okudum yazarın okuduğum ilk kitabıydı hiç sıkılmadım

Z
Züleyha Emekci  -   28.03.2016

Yazarın tüm kitapları gibi bu kitabı da muhteşem. Hala okumadıysanız mutlaka bir kitabını alıp başlayın derim. Çok akıcı bir dili var.

Z
Zeynep Eriman  -   21.02.2016