Güneş Kentler ve Güneş Mimarisi
% 19indirim

Güneş Kentler ve Güneş Mimarisi

Planlama Tasarım Uygulama
  • 25,00 TL20,25 TL

    hopi kampanyası
    1,01 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Bu eser güneşten yararlanmak isteyenler için bir "başvuru kitabı" olarak hazırlandı.
Kitapta hem Güneşin yaşam değerleri, hem de özellikleri anlatılıyor; Güneşten gelen enerjinin olağanüstü değerleri tanıtılıyor.
Eserin en önemli özelliği, geleceğin Güneş uygarlığına giden yolda, Güneş kentleri nasıl gerçekleştireceğimize, Güneş mimarisi uygulamalarını nasıl hayata geçireceğimize yol gösteriyor olmasıdır.
Güneşkentler kavramını açıklıyor, geleceğin temiz kentlerini nasıl kurabileceğimizi anlatıyor, onların nasıl planlanacağı ve nasıl tasarlanacağı, hayata nasıl geçirileceği konularında faydalı ve uygulamaya dönük bilgiler veriyor.
Kitap, Türkiye'de "Küresel Isınmaya" karşı savaşı başlatmak, kentlerde, toplu konutlarda ve binalarda "Güneş Enerjisinden en üst düzeyde yararlanmak" isteyenler için rehber kitaptır. Bu konularda yeni planlama tasarım ve teknoloji üretmek isteyenler için bir el kitabı niteliğindedir.
Dünyadan çok sayıda, Güneş Kent ve Güneş mimarisi örnekleri ile desteklenen eser, Güneş felsefesinden Güneş kültürüne kadar her alanda bilgilerle ve bilişleriyle ilişkili olarak bir bütün içinde değerlendirilmiştir.
Umarım bu eserle birlikte, sorumlular ve kendini sorumlu hissedenler, Türkiye'de "Güneş Çağını" başlatabilir, gelecek nesiller için yaşanabilir mekannı yaratarak, binlerce yıllık Anadolu Güneş Uygarlıklarını yeniden canlandırabilirler.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.