Güveni Kötüye Kullanma Suçu ve Benzer Suçlarla Karşılaştırılması
% 2indirim

Güveni Kötüye Kullanma Suçu ve Benzer Suçlarla Karşılaştırılması

  • 38,00 TL37,24 TL

    hopi kampanyası
    1,86 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Hırsızlık, Dolandırıcılık, Mala Zarar Verme, Zimmet, Bankacılık Kanunu’nda Düzenlenen Zimmet, Bedelsiz Senedi Kullanma, Açığa Atılan İmzanın Kötüye Kullanılması, Kaybolmuş ya da Hata Sonucu Ele Geçmiş Eşya Üzerinde Tasarruf, Muhafaza Görevini Kötüye Kullanma


Güveni kötüye kullanma suçu, basit bir suç tipi olarak görünmekle beraber, birçok hukuki sorunu içinde barındıran ve çok ayrıntılı tartışmalar yapılmasını gerektiren bir suçtur. Suç tipinin uygulamada da büyük önemi bulunmaktadır. Konuya ilişkin Yargıtay kararlarının çokluğu da suç tipinin önemini göstermektedir.


Bu nedenle, bir yüksek lisans tezi konusu olarak, ceza hukukçusu olmak ve akademisyen olarak çalışmak isteyen bir kimse için isabetli bir tercih yapılmıştır. Böylece hem bilimsel bir çalışmanın nasıl yapıldığını öğrenmek, hem de ceza hukukunun tartışmalı konularını ele almak gerekecektir. Konunun özel hukuk yönü de bulunması, konuya çok boyutlu yaklaşmayı gerektirmekte ve böylece de konuyu çalışan kimsenin akademik gelişimine katkıda bulunmaktadır.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.