Güzel Türkçe Kupa 2 / Seviliyorsun

Güzel Türkçe Kupa 2 / Seviliyorsun

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Sevgimizi ifade etmek istediğimizde bunun birçok yolu, birçok kelimesi vardır. Sevdiklerimize bazen, "seni seviyorum" deriz bazen de "seviliyorsun" diyerek ima ederiz. Biraz utangaç bir hatırlatmadır bu ve sevgi ne kadar çok hatırlatılırsa hatırlatılsın azalmaz. 'Güzel Türkçe'nin Seviliyorsun Kupası, sevginizi her daim ve eskimeden ifade edecek.

Türkçenin güzelliği kelimelerinde saklı. Biz de hayatımızın içinde yer ettikçe yaşayan, güzelleşen bu kelimeleri nesnelere nakşettik. Güzel Türkçe Kupaları, sevenlerini bekliyor.
Bütün diller güzeldir ve her dil tek başına bir mucizedir. Dil, bilinmeyen zamanlarda, uzak tarihlerde, farklı coğrafyalarda yoğrulur, medeniyetle, kültürle, insanla, hayatla şekillenir. Bütün bu birikim boğazdan kopan sesleri kelimeye, cümleye dönüştürür. Tek bir kelimenin bile içinde bütün bir hayat gizlidir. Dili güzel yapan işte budur. "Bizi biz yapan hikâyeler"den biridir.
Türkçenin macerası da böyledir. Dede Korkut'un hikayeleri, Orta Asya'nın derinliklerinden gelip bugün hâlâ yaşayan kelimeler, Yunus Emre'nin divanı, Fuzuli'nin beyitleri, Yahya Kemal'in kıtaları, Nazım Hikmet'in kanat çırpan mısraları, Sezai Karakoç'un medeniyeti bağrında taşıyan şiirleri bize Türkçenin en büyük hediyeleridir. Sadece edebiyatın da değil, felsefeye, sosyal bilimlere, müziğe, sinemaya da yatak olmuştur Türkçe.
Biz de Türkçenin bu güzelliklerine, derinliğine, bizi ferahlatan kelimelerine selam vermek, bu güzellikleri herkesle paylaşmak için "Güzel Türkçe markasını hayata geçirdik. Kelimeleri nesnelere nakşetmek istedik. Bu yolda bizden önce yapılmış güzel örneklerin açtığı yoldan ilerlemekten onur duyuyoruz. Bizden sonra da Türkçenin güzelliğine yaslanacak başka çalışmalar olacaktır. Bunları da merakla ve heyecanla bekliyoruz.

Yorum Sayısı: 1

çok güzel bir kupa, son zamanlarda kitap okurken eşlikçim :-) Stoklarda tükenmişti buna rağmen Babil.com unutmayarak kupamı gönderdi

C
Cemile Elçin Üner  -   07.06.2016