Hadula
% 34indirim

Hadula

Bir Ada Öyküsü
  • 16,00 TL10,56 TL

    hopi kampanyası
    0,53 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

“Modern Yunan nesrinin en büyük yazarı.”


- Milan Kundera


“Kurgunun mucizevi doğasını bize Hadula: Bir Ada Öyküsü gibi kitaplar gösterir.”


- Gabriel Josipovici


Hadula, yaşadığı adadaki dertlilerin kapısını çaldıkları yoksul bir kadındır. Şifalı bitkilerden hazırladığı ilaçlarla şifa dağıtır hastalara. Ve yaşlı Hadula, sonunda her şeyin kökeni olan bir soruna da çözüm bulur: Yaşamak sorununa.


Papadiamantis, dönemin sosyal ve ekonomik şartlarının -özellikle kadınlar üzerindeki- etkisini göstermekle kalmaz; suçun cezaya, iyiliğin kötülüğe karıştığı o gizemli bölgeye insan ruhunun adım adım nasıl çekildiğini de ustalıkla resmeder. Hiç aklımıza bile gelmeyenlerin nasıl da başımıza gelebileceğini, kaderimizden kaçmak için çırpınırken kendi kaderimizi yaratışımızı ve bu sırada yaşadığımız iç hesaplaşmaları, tutkuyla anlattığı bu trajik öyküyle gösterir.


Tiyatro oyunlarına, operalara konu olan ve antik Yunan efsanelerine sırtını dayamış bu modern Yunan klasiğini, Yasemin Aydın’ın Yunancadan çevirisi ve Herkül Millas’ın önsözüyle sunuyoruz.


Yorum Sayısı: 1

Gerçeklik ve yaşanmışlıkla iç dürtülerin karşı karşıya geldiği, kendince iyilik yaptığına inanan bir baş kahraman.....Papadiamantis suç ve ceza kavramlarını tekrar ele alarak okuyucuyu bu konuda empati yapmaya zorluyor. Mutlaka okunmalı.

S
Seçil Altınışık  -   12.04.2016