Hak ve Hakikat Yolunun Rehberleri Peygamberlerin Hayatı
% 38indirim

Hak ve Hakikat Yolunun Rehberleri Peygamberlerin Hayatı

  • 43,20 TL26,78 TL

    hopi kampanyası
    1,34 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Rahman ve Rahîm olan Allah'ın adıyla.


Hamdolsun âlemlerin Rabbi olan Allah'a, Salât ve selam olsun O'nun sevgili Peygamberi Sallallahü aleyhi veselemle ve o yüce Peygamberimizin âline ve ashâbına ve bütün ümmeti Muhammed'in üzerine olsun.


Kitabın başına bir Allah dostu olan Mustafa ismet Garibullah (kuddise sirruhu) Hazretlerinin yazmış olduğu Risale-i Kudsiyye kitabımın başlığı ile başlamak istiyorum.


Sığındım zât-ı Hak'ka gel gidelim
Hemen Seyr-i il Allah gel edelim
Yüce dergahına yüzler sürelim
Garibiz kimsemiz yoktur diyelim
Bu varlıktan geçip Hak'ka gidelim
Aziz seyr-i ilah gel edelim.


Allah Dostu bizleri iallaha davet ediyor. Çünkü biz insanların sığınılacak başka kapısı yok.
Ey okuyucu kardeşim! Şu kitabı Allah celle celalühünün izni ve yardımı ile hocamızın isteği üzere yazmış bulunuyorum. Bendeniz 19 yıldır İslâm'ın hadimliğini yapmaktayım. Elhamdülillah. Böyle bir kitabı yazmaktan aciz ve acuzeyem kendimin cahilliğimi ve acizliğimi, bu yazmış bulunduğum kitabın kaynakları olan tefsir ve diğer çeşitli kitapları okudukça anladım ve benim durumumda olan milyonlarca müslüman kardeşlerimin var olduğunu düşünerek bu okumuş olduğum tefsir ve çeşitli kaynaklardan bu konuları seçerek toplayarak Rabbimin yardımıyla bu "Hak ve hakikat yapraklarından toplamış olduğum çiçeklerden bir demet" yapıp size sundum. Hidayet Allah'tandır. Bu kitabı yazmama sebep olan Hocamıza teşekkür eder. Allah'tan af ve mağfiretini dilerim. Ve bu kitabı yazmamda emeği geçen kardeşlerime teşekkür eder, mükâfatlarını Allah-ü Teâlâ tarafından verilmesini dilerim. Bu kitabımda hatalar ve yanlışlar olabilir, hepsi benden kaynaklanmıştır. Affınızı dilerim.


Hakikat tarlasında bir çiçek olmasakta
O tarlayı sulayan yağmurlar olalım
İnsanlar katında değerli olmasakta
Her insana bir hakikat sunalım.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.