Hasat
% 19indirim

Hasat

  • 25,00 TL20,25 TL

    hopi kampanyası
    1,01 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Tess Gerritsen adını tüm dünyaya duyuran roman...


Dizlerini karnına çekip, kollarını kendine dolayarak oturdu. Tuhaf bir titreme sarmıştı vücudunu, uğraşsa da engel olamıyordu. Soğuktan değil, ruhunun ta derinliklerinden gelen sarsılmalarla dişleri takırdıyordu. Gözlerini kapattığında o gece gördükleri canlandı zihninde. Nadiya bir ışık bulutunun üstünde adeta yüzerek güverteyi geçti. Helikopter, kapısı açık onu bekledi. Nadiya eğildi, uzanarak pilota bir şey verdi.
Bir kutu.
Yakov iyice büzüştü ama titremeleri durmadı. İnleyerek başparmağını ağzına götürdü ve emmeye başladı.


Abby DiMatteo geleceği parlak, başarılı bir hekimdir. Boston Bayside Hastanesi’nin organ nakli ekibine kabul edilince dünyalar onun olur. Ülkenin en seçkin cerrahlarıyla birlikte çalışacaktır artık. Ancak bu mutluluğu, kalp nakli bekleyen on yedi yaşındaki hastası için uygun bir kalp bulunduğu halde, organın başka bir hastaya, hem de nakil listesinde adı daha alt sıralarda olan varlıklı bir kadına tahsis edilmesiyle bozulur. Ortada ciddi bir adaletsizlik vardır ve Abby bu adaletsizliğin üzerine gitmeye kararlıdır. Ancak şahit olduğu bu olay, buzdağının sadece görünen kısmıdır. Genç kadın daha da derinlere daldıkça akıl almaz gerçeklerle karşılaşacak, en yakınındaki insanlar bile onun için büyük bir tehlike kaynağı haline gelecektir.


"Hasat soluğunuzu kesecek."


- USA Today


"Gerilimin ve korkunun en uç noktalarında dolaşacaksınız."


- Chicago Tribune


Yazar Hakkında
Tess Gerritsen ABD’nin San Diego kentinde doğdu. Stanford Üniversitesi’nde antropoloji konusunda lisans yaptı, California Üniversitesi’nden tıp diploması aldı. New York Times’ın çok satanlar listesine giren Hasat ile tıbbi gerilim romanları yazmaya başladı. Yazarın Kemik Bahçesi, Mefisto Kulübü, Cerrah, Ruh Koleksiyoncusu, Sessiz Kız ve Buz Gibi Soğuk adlı romanları da Doğan Kitap tarafından yayımlandı.


Tess Gerritsen, Hasat eserinde polisiye gerilim tarzında kendisini fazlasıyla kanıtlayan bir yazarın, sizleri yay gibi gerecek olan kurgusunu okuyacaksınız. Yazar, eserinde günümüzün de en büyük belalarından biri olan organ naklini ve organ mafyasını konu edinmiştir. Yazarın, bu eserinde ele aldığı konu düşünüldüğü zaman bu eser, konu bakımından popülitesini her dönem koruyacağa benziyor. Polisiye gerilimi seven okurlar, bu eseri soluksuz okuyacaklardır. Polisiye gerilimi sevmeyen okurlar bile bu eseri bir şekilde okumak zorunda kaldıklarında çok sıkılacaklarını düşünseler de eserin içeriğindeki olaylara kendilerini bir kaptırdı mı ne zaman başlayıp, ne zaman bitirdiklerini anlayamayacaklardır.    

            Tess Gerritsen, Hasat eserinde karakter betimlemelerinin gerçekçi olması okurları esere bağlayan en önemli noktalardan birisidir. Okurlar, bu eseri okurken eserin içeriğinde geçen olayların içerisine öyle bir giriyor ki olayların bir kurgu olduğunu unutuyor ve olaylar gerçekmiş gibi hayıflanıyor ve yüreği acıyor. Yazarın, bu eserindeki en büyük başarısı olayların detaylarını başarılı bir şekilde okurlara aktarması olmuştur. Bu eserin, okurları en memnun eden tarafı ise olayların zihinde kolay yer etmesi ve kolay unutulmamasıdır. Bu eserin içeriğinde yer alan olaylar, sürükleyici olduğu kadar etkileyicidir. Bu eseri okuduktan sonra organ mafyalarının ne kadar acımasız ve duygusuz olduğunu anlayacak ve dünyadaki tüm organ mafyalarına lanet okuyacaksınız. Günümüzde adaletsizliğin her yere hakim olduğu aşikardır. Bu nedenle herkes, ya adalet aramanın peşine düşmüştür, ya da kendi adaletini kendi sağlamaya çalışmaktadır. Peki, organ nakli gibi hayati bir hususta adaletsizlik olur mu? Böyle hayati ve vicdani bir meselede kesinlikle olmaz diye düşüneceksiniz ama bu eserde, organ nakillerinde yapılan adaletsizlikleri okudukça gözleriniz bir fal taşı gibi açılacak ve böyle bir vicdansızlık nasıl olur diye düşüneceksiniz.

            Tess Gerritsen, 1953 yılında Amerika’da dünyaya gelmiştir. Çin asıllıdır. Asıl mesleği ise doktorluktur. Yazar, Hasat eseri ile dünya çapında bir başarıya imza atmıştır. Yazarın birçok eseri dilimize çevrilmiş ve okurlar tarafından büyük ilgi görmüştür. 

Yorum Sayısı: 2

Kitabı alıp okuyunca biraz hayal kırıklığı yaşadım,sanırım beklentilerimi biraz yüksek tuttum.Rizzoli serisi gibi değil biraz basit kaçmış.Beni üzen tarafı maalesef yazarımız çok ayrıntıya girmiş ve tıbbi terimler çok fazla var.Konu itibariyle güzel kitap.Yok ben ayrıntılardan sıkılmam derseniz okuyun konusu güzeldi...

N
Nuray Durmuş  -   08.03.2016

Stajyer bir doktorun organ mafyası ile kıyasıya mücadelesini anlatıldığı bu romanı soluksuz okuyacaksınız..

Z
Zeynep Eriman  -   28.02.2016