Havva’nın Üç Kızı
% 15indirim

Havva’nın Üç Kızı

  • 27,00 TL22,95 TL

    hopi kampanyası
    5,00 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik

Ürünün diğer resimleri

Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

İnanca, inançsızlığa, arayışa, farklı kadınlara ve aşka dair baş döndürücü bir yolculuk...


Ben ne annem gibi dindarım, ne babam gibi kâinatın, beş duyumla kavradığım şeylerden ibaret olduğuna kaniyim. Öyleyse ben neredeyim? Ne mutlak dindarlığa, ne de mutlak akılcılığa dahil olmak isteyenler için bir başka yaklaşım, yeni bir varoluş şekli yok mu acaba? Bir üçüncü yol mesela? Kim bilir?


Şirin, Mona ve Peri… Günahkâr, İnanan ve Şaşkın. Münkir, Mümin ve Mütereddit… Böylesine farklı üç genç kadın nasıl bir araya gelebilir? Arkadaş olabilirler mi sahi? Hatta kız kardeş? 


Tanrı, bilim, kimlik, aidiyet, Doğu-Batı tartışmalarının tam ortasında hiç kimselere benzemeyen, karizmatik bir adam, sarsıcı bir skandal ve sıra dışı bir aşk...  yarım kalan... seneler sonra yeniden canlanan...


Elif Şafak büyüleyici dili ve sağlam olay örgüsüyle inanca, inançsızlığa, arayışa, farklı kadınlara ve aşka dair baş döndürücü bir yolculuğa çıkarıyor bizleri. 


Havva’nın Üç Kızı Türkiye ile Avrupa, dün ve bugün arasında gidip gelen güncel bir hikâye anlatıyor.


Yüzyılımızın en çok tartışılacak konularından birini kışkırtıcı kahramanlar aracılığıyla ele alan, temposu hiç düşmeyen, kolay kolay unutamayacağınız bir roman.


Sakız Sardunya

Sakız Sardunya

Elif Şafak

13,48 TL
Ustam ve Ben

Ustam ve Ben

Elif Şafak

26,1 TL
Aşk (Pembe Kapak)

Aşk (Pembe Kapak)

Elif Şafak

23,49 TL
Baba ve Piç

Baba ve Piç

Elif Şafak

24,36 TL
İskender

İskender

Elif Şafak

24,36 TL
Siyah Süt

Siyah Süt

Elif Şafak

22,62 TL
Mahrem

Mahrem

Elif Şafak

21,75 TL
Firarperest

Firarperest

Elif Şafak

16,53 TL
Pinhan

Pinhan

Elif Şafak

17,4 TL
Şemspare

Şemspare

Elif Şafak

18,27 TL
Yorum Sayısı: 10

Sürükleyici bir olay örgüsüne sahip, başladınız mı kısa sürede elinizden düşürmeden bitireceğiniz bir kitap, konu fazla dağıtılmamış, genel itibariyle inanç (mümin (mona), münkir (şirin) ve şaşkın (nazperi) karakterleri üzerinden) kavramını irdeleyen, bu konuda düşünmeye sevkeden farklı bir kitap, ancak eski elif şafak okurlarının bir bit palas, mahrem, baba ve piç, pinhan ve araf gibi romanlarda aldığı dil lezzetini alabileceğini düşünmüyorum, bir de hüzün eksik galiba bu kitapta ...

R
Remzi Güner  -   05.07.2016

Biraz havada kalmış gibi sanki devamı gelecek gibi.Akıcılıkta sorun yok ama gayet akıcı.Okunabilir belki ama okunmasa da bişey kaybedilmez..

Z
Zeynep Demir  -   13.07.2016

Kitap konusu bakımından düşündürücü ve sorgulayıcı. Olay örgüsü ise bir o kadar sürükleyici. Kitapta bolca arapça kökenli sözcüklere yer vermiş Elif Şafak her zaman ki gibi, fakat temposu düşmeyen bir kitap. Sorular yöneltiyor kitap yine sizden istiyor cevapları. Aynı zamanda günümüz Türkiye'sini ele almış Şafak. Güzel ve etkileyici.

İ
İlhan Berk Demiröz  -   12.08.2016

Elif Şafak' tan okuduğum ilk kitap oldu Havva'nın üç kızı. İçinde farklı görüşlerden, farklı hayatlardan insanların birleşmesinden bahsediliyor ama bu insanların birleşimi sağlayan duygusal bağ biraz eksik anlatılmış bence. Şirin, Mona ve Peri birbirlerinin hayatına karışırken ortak duygularından ziyade sihirli bir değnek değmişçesine birbirine tutunuyorlar. Kitabın bitiş noktası ise gerçekten merak uyandırıcı .Bu kitapta en beğendiğim şey ise bir çok düşünürden alınan alıntılar oldu. Ne...devamını oku

B
Buse Karakoc  -   12.08.2016

Bir solukta biten bir kitap konu olarakta çok güzel bir konu seçilmiş ama kitap tamamlanmış yarıda kalmis gibi azurun dersleri daha uzun olabilirdi mona ve şirin arasındaki diyaloglar daha derin olabilirdi

B
Burhan Saydut  -   27.07.2016

Kitabın konusu, Türkiye'de ve Dünya'da çok tartışılmIş; İnançlar üzerine. Aynı zamanda günümüz Türkiye'sini bir aile üzerinden ele alıyor Şafak. Okudukça meraklanacak ve Peri'nin şaşkınlığı yaşayacaksın belki de. Ama mühim olan birçok konuyu sorgulamak ve kendi yolunuzu yaratacaksınız. Dinler üzerine, Tanrı üzerine etkileyici bir kitap.

İ
İlhan Berk Demiröz  -   13.08.2016

Güzel bir kitap

S
Seda Nur Özcan  -   09.08.2016

Tek kelimeyle muhtesem diyebilirim

Z
Zuhal Vanlı  -   06.08.2016

gerçekten bir çırpıda bitirdim dedikleri bu olsa gerek bi küçüklüğü bir günümüz anlatıyor kitapta bölüm bölüm her bölüm sonunda öyle bi bitiyor ki diğer bölümü bitirmeye çalışırken merak içinde bu sefer okuduğunuz bölüm merakla bitiyor derken kitap böyle bitiyor işte tabiki bazı duraksayan noktaları var olmazsa olmaz onlar zaten ayrıca profesör azurla olan dersleri sizi bile etkileyecektir !

B
Beyza Yakar  -   31.07.2016

bu aralar insanların ellerinden düşürmediği, sürükleyici bulduğum fakat çok hakim olamadığım kitap.

Z
Zeynep Uyar  -   23.07.2016