Hayal Perdesi Sinema Dergisi Sayı: 48
% 31indirim

Hayal Perdesi Sinema Dergisi Sayı: 48

Eylül - Ekim 2015
  • 8,00 TL5,52 TL

    hopi kampanyası
    0,28 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Yayın hayatına matbu devam eden Hayal Perdesi Sinema Dergisi’nin Eylül-Ekim 2015 tarihli 48. sayısı çıktı.

Derginin Vizyon sayfalarında Sessizliğin BakışıŞeytanın GözleriHitler’e SuikastAç Kalpler ve Victoria filmlerinin eleştirileri yer alıyor. Portre sayfalarında ise Woody Allen filmografisi değerlendiriliyor.

Söyleşi bölümünde Gişe Memuru ile tanınan Tolga Karaçelik ile konuştuk. Kamera Arkası’nda Sinan Sertel’le ilk uzun metrajı Bir Gün Bir ÇocukTürk Sineması Araştırmaları’nda sinema yazarı Ali Can Sekmeç ile Arakon Kardeşlerin sinemamızdaki yeri,Akademi’de ise Yavuz Özer’le “Sinemasal Anlamın Oluşumunda Mekânın Etkisi” tezi hakkında yapılan röportajlar yer alıyor.

Açık Alan’da Türk sinemasının ilk polisiye kurgulu filmleri hakkında bir kronoloji sunulurken Belgesel Odası’nda Ülkesiz Şarkılarele alınıyor.

Büyülü Gerçek sayfalarında Cihan Aktaş Dr. Jivago filmini edebiyat-sinema ilişkisi bağlamında değerlendirirken, Uzaktan Kumanda’da Nükhet Sirman bu sezon final yapan Kara Para Aşk ve Karadayı dizilerini final kurguları üzerinden tartışıyor.

Canlandırma sayfalarında Çekoslovakya animasyonunun tarihi gelişimi inceleniyor. Malumatfuruş’ta Yurttaş Kane’in vizyon yıldönümünde Orson Welles sinemaya kattığı sihirle anılıyor.

Sinefil bölümünde Ingmar Bergman’ın ölümsüz yapıtı Güz SonatıEskimeyen Filmler’de ise Halit Refiğ filmi Karılar Koğuşu ele alınıyor.

Kitaplık sayfalarında Sinema ve Politika ile Hayret Perdesini Temâşa-Ayşe Şasa Kitabı değerlendiriliyor. Kulis’in bu sayıdaki konuğu ise Kusursuzlar filminin senaristi olarak tanıdığımız Emine Yıldırım.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.