Hayal Perdesi Sinema Dergisi Sayı: 49
% 31indirim

Hayal Perdesi Sinema Dergisi Sayı: 49

Kasım - Aralık 2015
  • 8,00 TL5,52 TL

    hopi kampanyası
    0,28 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Derginin Vizyon sayfalarında The Lobster, Abluka, Ben, Earl ve Ölen Kız, Mustang, Marslı ve Bulantı filmlerinin eleştirileri yer alıyor.

Söyleşi bölümünde Bulantı hakkında “İlk Kez Bir Sevgi Filmi Yaptım” diyen Zeki Demirkubuz ile konuştuk. Türk Sineması Araştırmaları’nda Natuk Baytan’ın sinemasını Baytan’la çalışmış iki yönetmene -Adem Ayral ve İsmail Güneş’e- sorduk.

Belgesel Odası’nda Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Festivali’nin kurucularından yönetmen Petra Holzer, Kamera Arkası’nda ise set amiri Sadun Demirkapu konuğumuz oldu. Akademi sayfalarında ise Ahmet Oktan doktora tezinden yola çıkarak Türk sinemasında 1980’den bugüne değişen aile imgesini anlattı.

Uzaktan Kumanda’da televizyon eleştirmeni Sema Karabıyık, Türk dizilerindeki anne imgesinin geçmişten bugüne nasıl değiştiğini değerlendirirken, Açık Alan’da geçtiğimiz yılın en iyi filmlerinden Ida ele alınıyor.

Canlandırma sayfalarında Koray Sevindi Türk animasyonunun tarihine eleştirel bir gözle bakıyor.

Sinefil bölümünde Robert Bresson’un ölümsüz yapıtı Rastgele Bathazar, Eskimeyen Filmler’de ise Ömer Kavur’un Yusuf ile Kenan’ı yer alıyor.

Kitaplık sayfalarında Tarık Solmuş’un Sinemada Kadın Psikolojisi kitabı inceleniyor.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.