Hayal ve Hakikat
% 25indirim

Hayal ve Hakikat

  • 7,00 TL5,25 TL

    hopi kampanyası
    0,26 Paracık
  • Tedarik Süresi 1 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Bütün bir Tanzimat ve Servet-i Fünun devirlerini ve hatta Meşrutiyet devrinin de ilk yıllarını eserleriyle dolduran Ahmet Mithat Efendi’nin birden çok sıfatı vardır: Gazeteci, hikâye ve roman yazarı, tarihçi, ilahiyatçı, felsefeci... O, bütün bu alanlarda ciltler dolusu eseri bulunan, edebiyattan coğrafyaya, müzikten dinler tarihine hemen her konuda kalem oynatmış ve okuyucularını her alandan haberdar etmek isteyen bir gazeteci, bir ansiklopedisttir.

Ahmet Mithat Efendi ve Fatma Aliye Hanım’ın birlikte yazdıkları Hayal ve Hakikat, 1893’te Ahmet Mithat ve “Bir Kadın” imzasıyla önce Tercüman-ı Hakikat gazetesinde tefrika edilmiş, ardından kitap olarak basılmıştır.

Aşk, evlilik ve kadının toplumsal hayatta yer alması gibi konuların ele alındığı romanda, kadının duygu ve düşüncelerini Fatma Aliye Hanım, erkeğinkileri ise Ahmet Mithat Efendi kaleme almıştır.


Yorum Sayısı: 1

tarihimizdeki ilk kollektif roman . kadının duygularını kadın yazar , erkeğin duygularınıda erkek yazar yazmış . duygular çok iyi anlatılmış bir ilk rıman .tavsiye ederim

M
Murat Haşhaş  -   02.02.2016