Hayat Bilgesi
% 25indirim

Hayat Bilgesi

Şu Hayatı Nasıl Yaşamalı? / Dünya Büyüklerinden Hayat Dersleri
  • 12,50 TL9,38 TL

    hopi kampanyası
    0,47 Paracık
  • Tedarik Süresi 1 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

1 Güçlü Soru 500 Farklı Cevap


Ne ilginç bir oyun şu hayat! Tek bir hakkınız var. Kuralları oynarken öğreniyorsunuz. Zaman hızla akıyor. Başa çıkmak kolay değil. Sağ çıkmak ise imkânsız! Hepimiz büyük bir sorunun peşindeyiz: Şu hayatı en iyi şekil de nasıl yaşamalı?


Cevabı bazılarımız içte arıyor, bazılarımız işte. Kadere teslim olan da var, kontrolü sıkı tutan da. Ancak çoğumuzun bildiği yaşadığına yetmiyor!


Belki de çözüm, sınıfın en çalışkan çocuklarının sınav kâğıdına bir göz atmak!


Bizler küçük bir hayatla başa çıkmaya çalışırken, dünyanın zirvesindekiler o büyük hayatları nasıl yönetiyor? Onların bildiği, bizim bilmediğimiz neler olabilir?


Dünya büyüklerinin dünya görüşlerini, birinci avcısı titizliğiyle sistematik bir şekilde taradık. Hayat ve başarı felsefelerini yansıtan farklı ve faydalı fikirlerini özetledik. Bir tür hayat bilgisi bankası oluşturduk. İhtiyaç anında fikir çekebilmeniz için!


Bu kitap ‘özdeyiş derlemesi’ değil, sistematik bir düşünce taraması. Alanında ilk. Hayat Bilgesi Dizisi hayatın bin bir halini karşılayan bir ‘akıl açacağı’ oluşturma çabası. Akıl verme kitabı değil, zihin açma kitabı!


Mantıklı ve motive edici cevaplar, kışkırtıcı sorularla bir arada. Karışık kafaları toplamak, kapalı akılları açmak için. Hem kâşiflik hem kılavuzluk!


Hayata bakış açınıza bir daha bakın! Bildikleriniz sizi şuan da bulunduğunuz yere getirdi, daha iyi bir yer de olmak istiyorsanız, size yeni(lenmiş) bir akıl gerek!


Mümin Sekman, Hayat Bilgesi / Şu Hayatı Nasıl Yaşamalı eseri, insanlara akıl vermek için özdeyişlerden derlenmiş bir eser değil, sistematik taramalar sonucunda yazılmış bir eserdir. İnsanlar, bir gazozun kapağını açmak için nasıl bir açacağa ihtiyaç duyarlarsa, hayatın şifrelerini çözmek içinde bir açacağa ihtiyaç duyarlar. Bu eser, hayatın şifrelerini çözmek için bir açacaktır. İnsanların ufuklarını genişleten, zihinlerini daha aktif kullanmasını sağlayan bir açacak. Mümin Sekman, Hayat Bilgesi / Şu Hayatı Nasıl Yaşamalı eseri içeriğinde barındırdığı insanın ruhunu gıdıklayan sorularla olduğu kadar insanların hayata motive olmalarını sağlayan cevaplarla okurların istifadesine sunulmuştur. Yazar, bu eserinde kafaları karışık olan okuyucularının kafalarını toparlamalarına yardımcı olurken, onların kendilerini keşfederek hayatta çizdikleri yolda kendilerinin kılavuzluğunu yapmalarını sağlıyor. İnsan, bu eseri okuduktan sonra kendilerini şu an bulundukları konuma taşıyan tek şeyin bildikleri olduğunun ve daha da yükselmek istiyorsa yeni bilgiler öğrenmesi gerektiğinin farkına varıyor. Bu eseri okuyan her okur, kitabın son sayfasını okuyup kapağını kapattıktan sonra zihnini yenileme ihtiyacı hissedecektir. Mümin Sekman, Hayat Bilgesi / Şu Hayatı Nasıl Yaşamalı eserinde hayatın sadece bir oyun olduğunu ve bu oyunun kurallarına göre oynanması durumunda insanın mutsuz olmasının imkansız olduğunu belirtmiştir. İnsanlar, ara sıra sohbetlerinde zamanın hızlı aktığını ifade etseler de bunu genellikle kabullenmek istemezler. İnsanın, hayat denen bu oyunda sağ çıkma ihtimali olmadığının bilincine varması ve hiç ölmeyecekmiş gibi avare yaşamak yerine bir gün ölecekmiş gibi hayatı anlamlı yaşamaya gayret etmelidir. İnsanların bazıları hayatı anlamlı yaşamanın sırlarını içlerinde ararken, bazıları da dışlarında aramaktadır. Herkesin yaşamış olduğu hayat sonucunda anlamış olduğu bir gerçek var ki o da kimsenin bildiği kendine yetmiyor. İnsanların acımasız olan yaşam karşısında bilgisinin sığ kalması ise mutsuzluğunda temel faktör oluyor. Bu eser ile insanlar, küçük bir hayat ile başa çıkamayacak kadar güçsüz olduklarının farkına vararak ne kadar aciz olduklarını anlıyor. Mümin Sekman, İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Kişisel gelişim uzmanı olan yazar, kişisel gelişim ve sosyal başarı türlerinde edebiyat dünyasına eserler kazandırmıştır. Yazarın hayattaki en büyük amaçlarından birisi bireylerin kendini geliştirmesini sağlamaktır.
Yorum Sayısı: 2

Hepimizin bildiği meşhur bir söz vardır ya hayat, silgi kullanmadan resim çizme sanatıdır diye bu söz, şu dünyada söylenmiş en hakikatli sözlerden biridir ve herkes, kendi çizdiği resimden sorumludur. İnsanlar, bu sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getirmek için kendi kendilerine hayatlarını nasıl daha iyi yaşayabileceklerini sorgulamalı ve inandığı en doğru yoldan gitmelidir. Mümin Sekman, Hayat Bilgesi / Şu Hayatı Nasıl Yaşamalı eserinde bizlere, hayatımızı en iyi şekilde yaşamak için yol...devamını oku

Z
Zeki Ergin  -   02.07.2016

Kitap dünyada söz sahibi olmuş. Dünyayı etkilemiş kişileri konu alıyor ve bunları anlatıyor. Ders çıkarılabilecek bir kitap

İ
İbrahim Berke Uslu  -   28.04.2016