Hayat Işığım (Film Özel Baskısı)
% 23indirim

Hayat Işığım (Film Özel Baskısı)

  • 29,00 TL22,33 TL

    hopi kampanyası
    1,12 Paracık
  • Tedarik Süresi 3 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Rüzgar aslında hiç durmaz, yalnızca sessizleşir, ta ki gücünü toplayıp geri dönene kadar.


Tom Sherbourne, Çanakkale Savaşı'nda acı dolu dört yıl geçirdikten sonra Avustralya'ya döner ve kıyıdan yarım gün uzaklıkta yer alan Janus Kayası'ndaki deniz fenerinde bakıcı olarak çalışmaya başlar. Genç, cesur ve sevgi dolu karısı Isabel'le evlilikleri ikisinin de kafasındaki gürültüyü susturup yıldızlar, dalgalar ve rüzgarın sesinden başka hiçbir şeyin olmadığı iki kişilik dünyalarında huzur bulmalarını sağlar.


Bir gün, üç yılın ve üç düşüğün ardından, karısı bir bebeğin ağlamalarını duyar. Dalgalar, içinde genç bir adamın cesedi ile birkaç aylık bir bebeğin olduğu bir tekne getirmiştir. Çocuk özlemiyle dolu Isabel dualarının Tanrı tarafından kabul edildiğini düşünür. Yüreklerinin sesini dinleyip bebeği sahiplenmeye ve bundan kimseye bahsetmemeye karar verirler. Yıllar sonra gerçekler ortaya çıkmaya başlayınca aldıkları kararın hiç beklemedikleri sonuçları olduğunu anlarlar.


“Herkes tarafından okunmayı hak eden muhteşem bir roman.”
Karen Brooks


“Dokunaklı bir öykü... Ağlamaya hazır olun.”
New York Times


“Hayat Işığım inanılmaz büyük bir kayıp karşısındaki yalnızlığa ve cesarete dair çok güzel bir roman. Okurken başımı kitaptan kaldıramadım ancak satırları da gözyaşlarımın arasından görmekte zorlandım.”
Maile Meloy


“M. L. Stedman beni neredeyse yüz yıl öncesinin ıssız bir adasına götürecek kadar iyi bir yazar. Bu romanda karakterlerden birinin acısının dinmesi diğerinin acısına sebep oluyor.”
Monica Ali


“İyi insanlar, trajik kararlar ve her ikisinde de bulunan güzellikler üzerine muhteşem ve yürek parçalayıcı bir hikaye.”
Markus Zusak


“Karşı konulamaz ve çekici bir roman. İlk sayfasından bağlanacağınız özgün bir hikaye.”
O, The Oprah Magazine


“Aklınızdan çıkmayacak... Stedman daha en başından okuru duygu dolu kurgunun içine sürüklüyor. Olağanüstü ve unutulmayacak bir çıkış romanı.”
Booklist


“Sevgi ile kayba, doğru ile yanlışa ve en sevdiklerimizin mutluluğu için neler yapabileceğimize dair harika bir hikaye.”
Boston Globe


Indie Avustralya Ödülleri:
• En İyi İlk Roman ve Yılın Romanı Ödülü


ABIA Ödülleri:
• En İyi Edebiyat Kitabı
• Yılın En İyi Yeni Çıkan Kitabı Ödülü


2013 Nielsen Bookdata Bookseller's
Choice Ödülü


Goodreads 2012 En İyi Tarihî Roman Ödülü


2013 The Indie Ödülü


2013 Miles Franklin Ödülü adayı


M. L. Stedman Batı Avustralya'da doğup büyümüştür ve şimdi de Londra'da yaşamaktadır. İlk romanı Hayat Işığım uluslararası bestseller olmuş ve 40 dile çevrilmiştir. New York Times bestseller listesinde bir yıldan uzun süre kalan kitap, Steven Spielberg'ün DreamWorks Stüdyoları tarafından sinemaya uyarlanmıştır.


NOT: Bu kitap daha önce Okyanuslar Arasındaki Işık adıyla yayımlanmıştır.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.