Hayatınıza Lezzet Katan Soslar
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.
Ünlü aşçı Metin Gümüş'ün yardımıyla anlaşılır ve kolay bulunabilinecek malzemelerden oluşan tariflerle yemeklerinizi zenginleştirin

Toplumların beslenme kültürü, hayat tarzlarıyla yakından ilgilidir. İnsanoğlu asırlardır yaşadıkları coğrafyalarda, yemek kültürlerine uygun yaratıcılıklarını soslarla zenginleştirmiştir. Sosların çeşitliliği, kültürel ve sosyal farklılıklarla da yerini bulmuştur.

İnsanoğlu farklı lezzetlere ulaşmak için, yaşadıkları yerlerin otlarını, baharatlarını, meyvelerini, sebzelerini ve deniz ürünlerini kısacası her türlü yiyecek maddesini kullandı. Ve bu yiyeceklerden ortaya sihirli karışımlar çıktı. Ağzınıza sürdüğünüzde çok acı bir tat veren defne yaprağı, sosların içine katıldığında yemeklere harika bir lezzet verdi.

Bu soslar, yöreye ve kültüre göre ağırlıkla yenilen yemeklerde farklılıklar oluşturdu. Bu farklılıklar, toplumların yemek kültürlerini zenginleştirdi ve farklı toplumlarını birbirlerine yakınlaştırdı.

Elinizdeki bu kitap, farklı damak tatlarına hitap edebilmek için, dünya mutfaklarındaki çeşitli sosların bir araya gelmesiyle oluşmuştur. Dünya mutfak kültürlerinden, sizler için özenle seçmiş olduğumuz bu özel soslara kendi yaratıcılığınızı da katarak, mutluluk sofraları kurmanızı yardımcı olabilirsek ne mutlu bizlere...
(Tanıtım Yazısı'ndan)

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.