Hayvan Krallığının Kapısında
% 13indirim

Hayvan Krallığının Kapısında

  • 12,00 TL10,44 TL

    hopi kampanyası
    0,52 Paracık
  • Stoktan Hemen Teslim!
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Gerçekleri anlatırken bir sürü şeyi dışarıda bırakırım. Öykü yazarken de aynı böyle. Şimdi size neleri dışarıda bıraktığımı anlaatcak ve belki de neden bunları dışarıda bıraktığımı düşünmeye başlayacağım.


"Hasat" adlı öyküsünün tam ortasında böyle diyor anlatıcı. Daha sonra önceki sayfalarda anlatılan her güvenilir varsayımın altını oyarak gerçekçi kurguyu yerle bir ediyor. Böylece öykü okurun zihnine teslim edilen pek çok bilinç ve kimlik çelişkisiyle devam ediyor. Hempel'in öykülerinde analtıcının ismi, kimliği ve geçmişi okurun imgelemine emanet ediliyor.


Çağdaş Amerikan edebiyatının "minimalist" yazarlarından biri kabul edilen ve adı Raymond Carver, Mary Robison ve Frederick Barthelme gibi önemli öykücülerle birlikte anılan Amy Hempel'in kitabı Hayvan Krallığının Kapısında, Ahu Ayan'ın özenli eçvirisiyle ilk kez Türkçede. Aralarında "Pen / Malamud Öykü Ödülü" de bulunan pek çok ödüllü taçlandırılan Hempel'in kitabı 2007 yılında The New York Times tarafından yılın en iyi on kitabı arasında gösterildi.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.