Hazine Peşinde
% 31indirim

Hazine Peşinde

Her Yaştan Anne, Babave Çocuklar için Gerçek Hazine Hakkında Bir Peri Masalı
  • 17,50 TL12,08 TL

    hopi kampanyası
    0,60 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Bu kitap aslında Amerika Birleşik Devletleri'nde bir çocuk masalının yanı sıra, bir hazine avı oyunu olarak da tasarlandı. Hikaye metninde bazı ipuçları veriliyor, okuyucuların bu ipuçlarını takip ederek A.B.D. 'de farklı yerlere gizlenmiş 12 orman sakinini temsil eden jetonlara ulaşması isteniyordu.


Her bir jetonu bulan yarışmacı bu jetonu kitabın faturasıyla birlikte oyunu yöneten komiteye götürüyor ve karşılığında ya o jetonun temsil ettiği orman canlısının çok değerli taşlardan yapılmış bir iğnesi ya da değerinde nakit para ödülüne sahip oluyordu.


Ancak kitap sadece verdiği bu ödül nedeniyle değil çocuklara ve anne-babalarına arkadaşlığı ve sevginin üstünlüğünü hatırlattığı çevre hassasiyeti kazandırdığı ve korkularımızla başa çıkabilmeyi öğrettiği için büyük ilgi uyandırdı.


Yakışıklı ahşap oymacısı Zach, yarı peri-yarı insan karısı Ana ve güve kanatlı köpekleri (ya da hikayedeki ismiyle güpekleri) Pook'un, orman canlılarını eşleriyle beraber parlak taşlara çeviren kötü perilere karşı mücadeleleri yeni bir Yüzükleri Efendisi yaratacağa benziyordu.


Öyle ki kitabın film hakları ünlü aktör Tom Cruise'un da ortaklığıyla Paramount Pictures adlı büyük film prodüksiyon firması tarafından satın alındı. Ve kitap aylarca A.B.D 'de çocuk kitapları alanında satışlarıyla bir numara kaldı.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.