Hazreti Hatice
% 29indirim

Hazreti Hatice

Aşka Adanmış Bir Ömür
  • 22,00 TL15,62 TL

    hopi kampanyası
    0,78 Paracık
  • Tedarik Süresi 3 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Gerçek aşk ve sevgi adına bu kitabı en az 2 defa okuyacaksınız…


Romancı denince, bu ülkede artık Nurdan Damla akla gelmelidir. Türk romanının İntibah’dan günümüze gelen yüz elli yıla yakın seyri içinde hiçbir roman Hz.Hatice Kadar ustalıkla ve otantik olarak kaleme alınmamıştır. Bu değerlendirmeyi beş romancı üzerine ömrünü vermiş ve eleştiri terimleri kitabı yazmış biri olarak yapıyorum.


- Prof.Dr.Himmet Uç


“İslam dünyasında, sebebini çözemediğim bir nedenden ötürü hep Ayşe konuşuluyor. Oysa peygamberin ilk eşi Orta Doğu kültürünün baskın hegemonyasında dik duruşuyla baş kaldırmış ve önemli işler başarmış bir kadındı. Ve sizin peygamberinizin çok değer verdiği bir eşti. Sayın Damla’nın kitabı bu yönüyle ciddi bir çalışma. Tebrikler.”


- Dr. Lotte Begglid


Hani lezzetli bir yemek yediğimizde tadı damağımızda kalır ve ondan sonra her yemekte aynı tadı ararız ya... “Aşka Adanmış Bir Ömür Hz. Hatice” gerek Peygamber Efendimiz’in hayatı gerekse Hz. Hatice hakkında okuduğum en lezzetli kitaptı. Emeği geçenlere en içten teşekkürlerimi sunuyorum.


- Recep Efe


Muhteşem bir anlatım, harika bir üslup. Kitap hiç bitmesin istedim. Elime aldım bırakamadım. Yayınevini de yazarı da kutluyorum.


-Sevilay Ergüleç


Hz. Hatice, günümüzde Müslümanlar tarafından maalesef pek tanınmamaktadır. Bunun en büyük sebeplerinden biri ise günümüzde din alimlerinin Peygamber Efendimizin eşi Hz. Ayşe’den çok sık bahsederken, Peygamber Efendimizin ilk eşi olan Hz. Hatice’den fazla bahsetmemesidir. Oysa Hz. Hatice tüm Müslümanlar tarafından tanınması ve örnek alınması gereken çok değerli bir şahsiyettir. Müslüman kadınlar ise günümüzde Hz. Hatice’yi kendilerine örnek almalı ve onun gibi olunmaz ama ona yakın bir yaşam sürmeyi kendilerine hedef edinmelidirler. Onun gönlünde insanlara karşı öyle bir sevgi vardı ki bugün bütün dünyanın sevgilerini toplasanız onun gönlündeki sevginin bir damlası bile etmez. İşte böyle bir insanı tanımak şerefine erişmek ve yaşadığı yaşamı öğrenerek kendinize örnek almak istiyorsanız Nurdan Damla, Aşka Adanmış Bir Ömür Hz. Hatice eserini mutlaka okumalı ve Peygamber Efendimizin çok sevdiği eşini tanımalısınız.   

            Nurdan Damla, Aşka Adanmış Bir Ömür Hz. Hatice eserinde Hz. Hatice’nin hayatını okurken Peygamber Efendimizin en çok değer verdiği eşi olduğu için aynı zamanda Peygamber Efendimizin hayatını da okuyorsunuz. Peygamber Efendimizin ve Hz Hatice’nin hayatlarını okurken de günümüzün manevi hastalıklarını görüyor ve dünyanın niçin kan revan içerisinde olduğunu anlıyorsunuz. Hayatın her döneminde olduğu gibi günümüzde de kadınların öncelikli amacı kocasına iyi bir eş ve çocuklarına iyi bir anne olabilmektir. Kadınlar, hayattaki bu öncelikli amaçlarını en şekilde gerçekleştirmek istiyorlarsa bu eseri özümseyerek okumalı ve Hz. Hatice annemizin hayatını kendilerine rehber edinmelidirler.

            Günümüzde bazı kesimler tarafından İslamiyet’in, kadınlara değer vermediği kasıtlı olarak gündeme taşınmakta ve özellikle yetişmekte olan yeni nesilde genç kızlarımızın kafası karıştırılmak istenmektedir. Anne ve babalar, bu kesimlerin tahriklerine karşı dikkatli olmalı ve özellikle kız evlatlarını bu kesimin tahriklerinden korumak için tedbirler almalıdır. Anne ve babaların, bu konuda alacağı en iyi tedbirlerden biride kız evlatlarını Nurdan Damla, Aşka Adanmış Bir Ömür Hz. Hatice eseri ile tanıştırmalı ve İslam’ın kadına vermiş olduğu gerçek değeri onlara öğretmelidir. Bunu öğrenen çocuklar ise malum kesimlerin safsatalarına kulaklarını tıkayacak ve “he, he, öyledir!” diyerek dalgasını geçecektir.

            Nurdan Damla, 1963 yılında Erzurum’da dünyaya gelmiştir. Yazar, çocuk hikayeleri, roman, deneme, şiir ve gezi notları gibi edebi türlerde eserler yayınlamaktadır. Çocuk Edebiyatçıları Birliğinin kurucularından biridir.

Yorum Sayısı: 1

Bizler, Müslüman olarak Peygamber Efendimizin eşlerinden en çok Hz. Ayşe annemizi tanırız. Peygamber Efendimizin, ilk eşi olan Hz. Hatice annemizden ise çok az bahsetmekte ve bu örnek kadını, kendimize yeterince örnek almamaktayız. Oysa Hz. Hatice annemiz, ilk Müslüman olan insandır. Hz. Hatice annemizin, Peygamber Efendimize olan sadakatini, bugün kocalarına asi davranışlar sergileyerek hegemonyası altına almaya çalışan tüm kadınlar örnek almalı ve kocalarına karşı olan asiliklerinden...devamını oku

S
Serpil Şık  -   02.07.2016