Her Mühim İş İçin Dualar

Her Mühim İş İçin Dualar

  • 16,00 TL

    hopi kampanyası
    0,80 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Bismillahirrahmanirrahim


Allah-u Teala'ya izzet ve celaline ve arş üzerinde ki hakimiyetine layık şekilde hamd-ü senalar, Habibi Muhammed Mustafaya ve O Eşsiz Rahmet Peygamberinin al ve ashabına nihayetsiz ve hesapsız salat selamlar olsun.


Muhterem kardeşlerim; malumunuz odur ki dua, müminin iltica kapısıdır, Rabbine açıldığı ve dertleştiği niyaz yoludur. Dünya ibadetin özüdür, dualarınız olmasa Rabbiniz size ne diye değer versin? ifadeleri duanın ne denli önemli olduğunu zihinlere nakşeder. Dua belayı def eder, ömür uzatır fermanları da bu manada gelen Nebevi beyanlardandı...


İbadetin peşinden yapılan dualar, özel vakitlerde yapılan niyaz ve yakarışlar elbette red edilmez. Bu bakımdan Peygamberlerin ve Salihlerin yaptığı dualarla dua edilmesinde bizimde bir nebze katkımız olması için bu eseri tertipledik.


Bu eserimizde Kuran-ı Kerimde geçen dua ayetlerini, Mübarek gün ve gecelerde edilen duaları, Peygamber efendilerimizin ve Salihlerin ettiği duaları, Hac ve Umre dualarını ve buraya yazamadığımız daha pek çok mühim hususta duaları bulacaksınız inşallah.


Ancak bu duaların az da olsa bir kısmı elbette piaysadaki dua kitaplarında mevcuttur, zira bunlar kimsenin hususi malı ve kendi sözü değildir, bilakis ümmetin ortak değeridir. Bu bakımdan diğer dua mecmualarındaki dualara benzeyen dualar bizim eserimizde olacaktır, olmalıdır ancak biz bunları biraz daha tefrruatlı olarak toparlamaya ve en kolay okunan bilgisayar hattıyla sizin istifadeniz için kolaylaştırmaya çalıştık. Elimizde daha evvel mevcut olan dualara ilave olarak birçok ayeti kerime ve hadisi şerifte beyaz edilen şekliyle duaları yazdık. İnşallah sizler için kolay istifade edilen bir eser tertip edildi. Hayra vesile olmak adına kabul edilmesini Rabbimizden niyaz ederiz; selam hürmet ve dua ile...


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.