Herkes için Oyun Teorisi
% 2indirim

Herkes için Oyun Teorisi

Oyunlar – Kavramlar – Stratejiler
  • 27,75 TL27,20 TL

    hopi kampanyası
    1,36 Paracık
  • Tedarik Süresi 5 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Oyun Teorisi; ekonomiden sosyolojiye, psikolojiden uluslararası ilişkilere, siyaset biliminden biyolojiye kadar farklı disiplinlerde yer bulan ve popülerliği giderek artan bir konudur.

Kitabın en önemli özelliği, ileri seviye matematik bilgisine gerek kalmadan oyun teorisine temel bir başlangıç yapılabilmesidir. Kitap hazırlanırken 120'den fazla farklı kitap taranılarak kitabın mümkün olduğunca konuyu geniş bir açıdan ele alması amaçlanmış, konular anlatılırken sade bir dil kullanılmış ve anlatılan konunun daha iyi anlaşılması için 80'den fazla tablo ile 70'den fazla grafiğe yer verilmiştir. Ayrıca verilen çoğu örnek günlük hayattan seçildiğinden, konu daha hızlı bir şekilde öğrenilebilecektir.

Kitabı bitirdiğinizde, günlük olaylardaki karar verme sürecinize oyun teorisini de dahil edebileceksiniz. Ayrıca kitap lisans düzeyindeki "Oyun Teorisi" derslerinde de kullanabilirsiniz. Kitabın sonunda, karşılaştığınız İngilizce Oyun Teorisi terimlerini anlamanıza yardımcı olacak "Oyun Teorisi" sözlüğüne de ulaşabilirsiniz.

 

Konu Başlıkları

Temel Kavramlar

Tam Bilgili Statik Oyunlar

Tam Bilgili Dinamik Oyunlar

Eksik Bilgili Statik Oyunlar

Eksik Bilgili Dinamik Oyunlar

Tekrarlanan Oyunlar

Sıfır Toplamlı Oyunlar

İhaleler

Koalisyon Oyunları

Pazarlık Oyunları

İngilizce – Türkçe Oyun Teorisi Sözlüğü


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.