Hikayelerle Evlilik Sevgi ve Mutluluk
% 34indirim

Hikayelerle Evlilik Sevgi ve Mutluluk

Eğitici ve İbretlik Hikayeler
  • 20,00 TL13,20 TL

    hopi kampanyası
    0,66 Paracık
  • Tedarik Süresi 1 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Allahu Teala her şeyi çift yaratmıştır. Kadın ve erkek birbirlerine ihtiyaç duyar, birbirlerini mıknatıs gibi çekerler. Çünkü her biri bir el­manın yarısı gibidir ve diğer yarısını arar.


İnsan ömrünün en önemli olayı iyi bir eş seçimidir. Eş seçmek, kitap seçmeye benzer. İyi tasarlanmış, bir ka­pak ve cilt ilginizi çekebilir. Ama içeriği sağlam olma­dıkça, sonunu getirmek zordur. Önce ne okuyacağına karar vermen lazım. Eş seçiminde de en önemli faktör insanın kendisidir. İnsanın önce kendini tanıması, nasıl bir hayat istediğine karar vermesi çok önemlidir. Seçti­ğiniz eş, artık sizin hayatınızı ve çocuklarınızın hayatını yakından ilgilendirecektir.


İyi ve başarılı bir evliliğin iki şeye bağlı olduğunu unut­mayın, doğru insan olmak ve doğru insanı bulmak olmasını bilendir. Mutluluk bir sanattır. Her sanat gibi bilgi ve beceri ister. Gayret edilirse öğrenilir.İki kanatlı kuş veya iki kürekli kayık gibidir evlilik. Tek kanatlı kuş uçamaz, tek kürekle kayık olduğu yerde dö­ner. Biri olmayınca evlilik bitmiş demektir.


İnsan fıtratı soyut kavramları somut olarak daha kolay anlar. Fikirleri hikaye, fıkra yoluyla ve metaforlar kulla­narak anlatmak anlama kolaylığı sağlar. Hatta daha da ötesi fikirlerin zihinde kalmasını sağlar. Hayal etmek, bir film izler gibi hikâyeleştirerek anlatmak öğrenme kapa­sitesini artırır. Kur’an-ı Kerim’de kıssalar yoluyla, pey­gamberimizin sözlerinde, Mevlana’da… Hikayeli anla­tımı görüyoruz.


Biz de evlilikte sevgi ve mutluluğu yaşamanız için “sevgi ve mutluluk hikayeleri”ni sizlere sunduk. Rabbim her iki dünyada da güzellikleri yaşatsın.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.