Hindistan Günlükleri
% 19indirim

Hindistan Günlükleri

Ötekiler, Kadın Medya ve Toplum
  • 12,00 TL9,72 TL

    hopi kampanyası
    0,49 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Hindistan'da bulunan Jawaharlal Nehru Üniversitesi'nin Medya Çalışmaları Merkezi'nde çalışmalarımı sürdürmek amacıyla 2013-2014 akademik yılının ikinci yarısını Yeni Delhi'de geçirdim. Hindistan'a ilk gelişim değildi; daha önce de turistik amaçlı ziyarette bulunmuş ve bu coğrafyadan çok etkilenmiştim.


Klişeleşmiş "Hindistan'a ya âşık olursunuz ya da nefret eder, bir daha asla dersiniz!" ayrımından ilkine yakınım zannedersem. Hindistan gerçekten keşfedilmeye değer bir ülke; sefalet, yoksulluk, şiddet, terörün yanı sıra; tartışma kültürü ve demokrasinin de aynı zamanda var olabildiği tam bir "zıtlıklar ülkesi". Ama işte bu coğrafya ilginç olarak insana tarif edilemez bir huzur ve mutluluk veriyor.


Kitap ne bir gezi ne de bir anı kitabı. Akademisyen elinden çıkmış ancak akademik olma gibi bir kaygısı da olmayan bu kitapta -Hindistan'ın en belirgin ötekilerini, kadınları, günlük yaşamdan kesitleri ile medya konuları üzerine- orada edindiğim birtakım bilgi ve gözlemlerimi paylaştım. Hepsi bundan ibaret..


Kadın ve Bedeni

Kadın ve Bedeni

Yasemin İnceoğlu

14,58 TL
Nefret Söylemi Nefret Suçları

Nefret Söylemi Nefret Suçları

Yasemin İnceoğlu

24,3 TL
Medya ve Toplum

Medya ve Toplum

Yasemin İnceoğlu

9,4 TL
İnternet ve Sokak

İnternet ve Sokak

Yasemin İnceoğlu

20,25 TL
Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.