Hırka-i Saadet (Özel Kutulu)
% 15indirim

Hırka-i Saadet (Özel Kutulu)

Teşkilatı, Törenleri ve Kutsal Emanetleriyle Hırka-i Saadet Dairesi
  • 400,00 TL340,00 TL

    hopi kampanyası
    17,00 Paracık
    Babil.com'da 60> TL ve üzeri ücretsiz kargo kampanyası
  • Tedarik Süresi 1 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Tüm İslam dünyasının en değerli nesneleri olan kutsal emanetler ve bu emanetlere yüzlerce yıldır ev sahipliği yapan mekanlar…


Topkapı Sarayı Kutsal Emanetler Bölümü Sorumlusu Sevgi Ağca’nın bu uzun soluklu çalışması, Bahadır Taşkın’ın fotoğraflarıyla olağanüstü bir kimliğe büründü ve Prof. Dr. İlber Ortaylı bu önemli kitabı bir sunuş yazısı ile onurlandırdı.


Hırka-i Saadet-Teşkilatı, Törenleri ve Kutsal Emanetleriyle Hırka-i Saadet Dairesi kitabı yayına hazırlanırken kutsal emanetlerin İslam ve Osmanlı dünyasındaki benzersiz önemini açığa çıkarmak adına, Topkapı Sarayı Müzesi Arşivi,  Türk ve İslam Eserleri Müzesi, Başbakanlık Osmanlı Arşivleri gibi ülkemizin en önemli arşiv ve koleksiyonlarından yararlanıldı.


Hırka-i Saadet Dairesi’ne adını veren ve bizzat Hz.Muhammed’den (s.a.v.) intikal eden mübarek Hırka-i Saadet ve Hırka-i Şerif Camii’nde bulunan Veysel Karani ailesine ait Hırka-i Şerif, ilk defa birlikte bu kitapta yayımlanarak bir ilke imza atıldı ve sergilenemeyen birçok eser de kitapta yer aldı.


Bu önemli kitap için, Hırka-i Saadet’in altın mahfazasından esinlenen, İslam sanatının tüm ihtişamını ve derinliğini gözler önüne seren olağandışı bir cilt tasarlandı. Resimli bir İslam tarihi kaynağı olarak da okunabilecek olan bu kapsamlı çalışmayı okuyucuların beğenisine sunmaktan mutluluk duymaktayız.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.