Hırsızlık Suçları
% 2indirim

Hırsızlık Suçları

Açıklamalı - İçtihatlı
  • 65,00 TL63,70 TL

    hopi kampanyası
    3,19 Paracık
    Babil.com'da 60> TL ve üzeri ücretsiz kargo kampanyası
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Ülkemizde malvarlığına karşı işlenen suçlar içerisinde en fazla işlenen suç, hiç kuşkusuz hırsızlık suçudur. Bu suç, küçük yerleşim yerlerinden ziyade özellikle Büyükşehirlerde işlenmektedir. Bunun bir sonucu olarak ilk derece mahkemelerinde ve Yargıtay Dairelerinde işyükünün son dönemde aşırı oranda arttığı gözlenmektedir.


Kitapta, öncelikle hırsızlık suçları olmak üzere, bu suçla karıştırılabilen " kaybolmuş veya hata sonucu ele geçmiş eşya üzerinde tasarruf, karşılıksız yararlanma, suç eşyasının satın alınması veya kabul edilmesi suçlarının ayrıntılı açıklamaları yapılmış, ayrıca hırsızlık suçunun; güveni kötüye kullanma, yağma, dolandırıcılık ve mala zarar verme suçlarıyla karşılaştırılması yapılmış, yine bu suçların ortak hükümleri olan suçun akrabalar arasında işlenmesi ve etkin pişmanlık" hükümleri kaleme alınmış, hırsızlık suçlarına ilişkin Yargıtay Ceza Daireleri ve Ceza Genel kurulu kararları, özet halinde kitaba alınmıştır. uygulamada hırsızlık suçlarıyla ilgili ortaya çıkan sorunlar irdelenmiş, yeni yasayla ilgili uygulamalardaki tereddütler giderilmeye çalışılmış ve çözüm önerileri sunulmuştur.


Ayrıca 5.7.2012 tarihinde yürürlüğe giren 6352 sayılı Yasanın 83. maddesiyle hırsızlık suçu dönüştürülen, " kaçak elektrik, su ve doğalgaz kullanma" fiilleri ile ilgili detaylı açıklama ve değerlendirmelerde de bulunulmuştur. Eserimizde, uygulayıcıya kolaylık olması açısından, konulara ilişkin teorik bilgiler ile Yargıtay uygulamaları bir arada verilmeye çalışılmıştır.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.