Hitler'e Sordunuz mu?
% 13indirim

Hitler'e Sordunuz mu?

  • 24,00 TL20,88 TL

    hopi kampanyası
    1,04 Paracık
  • Tedarik Süresi 3 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Yemek masasının üzerindeki takvim 20 Nisan 1889’u gösteriyordu. Alois Hitler, heyecanlı bir şekilde kendisinden 23 yaş küçük olan hamile eşi Klara Pölzl’ün yapacağı doğumu bekliyordu. Alois ve Klara çiftinin önceki 2 çocuğu Gustav ve Ida daha bebekken hayatlarını kaybetmişlerdi. Bu yeni doğacak erkek çocuk çiftin son umuduydu.


Klara’nın, Alois’in ikinci dereceden kuzeni olması Gustav ve Ida’nın ölümlerinin başlıca sebebiydi. Çift, zaten Roma’nın özel izniyle evlenebilmişti. Ama, Alois ve Klara bu sefer emindi. Bu çocuk dünyaya sağ gelecek ve sağlıklı bir şekilde büyüyecekti.


Alois’in heyecanlı bekleyişi devam ediyordu ve sonunda iyi haber geldi. Klara, sonunda doğumu yapabilmişti ve doğan bebek bu sefer sağlıklıydı. Almanların yoğunlukta olduğu yukarı Avusturya’nın Braunau am Inn kasabasında doğan bu bebeğin bir devir kapayıp, yeni bir devir açacağından habersizce yeni doğan bebeğin kulağına yavaşça fısıldadılar:


"Dünyamıza hoş geldin Adolf."


Yorum Sayısı: 1

Gerçekten çok etkileyici ve aydınlatıcı. 2. Dünya Savaşı ile ilgili okullarda bile öğrenmediğimiz bilgileri bu kitap bize sunmakta.Okuyunuz,pişman olmayacaksınız :) Ve şuda var. Genelde 2. Dünya Savaşını hep Amerikalıların,Rusların gözünden dinledik.Bir kez de Adolf Hitler'in ağzından dinleyelim.

S
Sertan Seyran  -   17.07.2016