Hızlı ve Yavaş Düşünme
% 28indirim

Hızlı ve Yavaş Düşünme

  • 32,00 TL23,04 TL

    hopi kampanyası
    1,15 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Rasyonel yargı ve karar alımını sorgulayan ufuk açıcı psikoloji çalışmasıyla 2002 Nobel Ekonomi Ödülü’ne layık görülen Daniel Kahneman, çağımızın en önemli düşünürleri arasında yer alıyor. Fikirleriyle ekonomi, tıp ve siyaset dahil, pek çok alanı etkilemiş olan yazar, bu kitapta yıllardır sürdürdüğü araştırmaların sonuçlarını bir araya getiriyor.


Okuyucuyla canlı bir sohbete giren yazar, sezgimize ne zaman güvenip güvenmeyeceğimizi ve yavaş düşünmenin ne zaman daha iyi olacağını öğretiyor. İş ve özel yaşamımızda seçimlerimizi nasıl yaptığımızı ve başımıza sık sık dert açan zihinsel hatalardan korunmanın farklı tekniklerini nasıl kullanacağımızı gösteriyor.


Hızlı ve Yavaş Düşünme, düşünmeyle ilgili düşüncelerinizi sonsuza dek değiştirecek.


Yorum Sayısı: 2

İnsanlar, günlük yaşamları içerisinde yavaş düşünseler de zaman zaman kendilerini hızlı düşünmek zorunda bırakan durumlarla da karşı karşıya kalabiliyorlar. İnsanlar, hızlı düşünmek zorunda kaldıkları zaman hızlı düşünme tekniklerini bilmedikleri için zihinsel hatalar yapmaktalar ve daha sonrada bu zihinsel hataların bedelini ödemekteler. Hızlı ve yavaş düşünme tekniklerini öğrenerek bedel ödemek zorunda kalmamak için Daniel Kahneman, Hızlı ve Yavaş Düşünme eserinden istifade edilmelidir....devamını oku

H
Hatice Çilli  -   02.07.2016

Her ne kadar kişisel gelişim serisi içerisinde yayınlansa da bu kitap bence bir kişisel gelişim kitabı değil. En azından "Başarmanın X adımı", "Nasıl CEO olunur" vb. tarzı bir kitap değil. Güzel organize edilmiş, anlatımı anlaşılır ancak bir o kadar da akademik olan bu kitap düşüncelerimizin nasıl şekillendiğine, kararlarımızı nasıl aldığımıza dair güzel açıklamalar ve örnekler barındırıyor. Genel olarak bu konulara ilgiliyseniz bu kitabı da okumak isteyeceksinizdir.

S
Salih Dursuntaş  -   14.03.2016