• Homo Exoticus : Irk, Sınıf ve Queer Eleştiri% 18indirim
    Homo Exoticus : Irk, Sınıf ve Queer Eleştiri
    Homo Exoticus : Irk, Sınıf ve Queer Eleştiri

Homo Exoticus : Irk, Sınıf ve Queer Eleştiri

Irk, Sınıf ve Queer Eleştiri

  • 15,50 TL12,71 TL

    hopi kampanyası
    0,64 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Homo Exoticus : Irk, Sınıf ve Queer Eleştiri e-kitabı

Çoğumuz 'bir....... olarak' sözcükleriyle başlayan ve bizi kalabalık gruplar tarafından örtük olarak paylaşılır gibi görünen bir düşünceye ortak eden ifadelerle karşılaşmışızdır. Bu durum, etnik ve cinsel kimlik kategorileri söz konusu olduğunda da belirginleşir ve biz, kendilerini o gruplandırma çerçevesinde görmelerine rağmen temsil edilen görüşün tamamını paylaşmayan insanları düşünürüz.


Homo Exoticus, kendilerini karakteristik anlamda kimlik olumlamalarıyla ifade etmeyen heteroseksüellik, beyaz yurttaşlık ve elbette erkeklik kategorilerine eğilerek çok önemli bir düşünsel engeli aradan çıkarıyor. Bu kategoriler, görünmezlikleri ve kendilerini bizim onlardan bahsettiğimiz yerden tanımlamamaları nedeniyle diğer bütün kategorilerin algılanışına sızan, sorgulanmayan normları temsil etmektedir. Homo Exoticus böylece mainstream gey ve lezbiyen kültürleriyle politik ajandalarının beyazlığını ve beyazlaşma eğilimini açığa çıkarıyor; ötekileştirmeye dair alışıldık eleştirinin önüne geçerek heteroseksüel ve homofobik varsayımların cinsel öznelerin inşasındaki rolünü tahlil ediyor.


Maxime Cervulle ve Nick Rees-Roberts, etnik ve sınıfsal sorunları toplamacı mantığın tuzaklarından kaçınarak gueer teoriye ekliyor ve LGBT türünden derlemeci genellemelerin kısıtlamasını reddederek önemli bir meydan okumanın altından başarıyla kalkıyor.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.