Hüküm Kurma Sanatı
% 2indirim

Hüküm Kurma Sanatı

  • 140,00 TL137,20 TL

    hopi kampanyası
    6,86 Paracık
    Babil.com'da 49 TL ve üzeri ücretsiz kargo kampanyası
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Kapakta her kelimeyi ayrı satırlara yerleştirmek suretiyle Hüküm Kurma'nın ancak belli bir bilgi birikimi, tecrübe ve vicdanı üst üste koyarak yapılabileceği simgelenmeye çalışılmıştır.


Baskı sayısının yazdığı yerde küçük bir pazıl kullanılarak yukarıda bahsettiğimiz birikimlerin ancak doğru yere ve doğru şekilde konulduğunda sağlıklı bir Hüküm Kurma'nın yapılabileceği ifade edilmeye çalışılmıştır.


Zemin renginin beyaz kullanılmasıyla amaçlanan; her dava için yeni bir temiz sayfada, yeni bir Hüküm Kurma'nın olması gerektiği ve davalı veya davacının da masum olabileceği ima edilmeye çalışılmıştır.


Kapakta turuncu renk kullanıldı çünkü turuncu içerisinde hem kırmızıyı hemde sarıyı barındırır ki bu iki renkte devlet ekranında ceza veya uyarı almayı ifade eder.


Gri şeritlerle anlatılmak istenen ise bir hakimin davayı değerlendirirken ve karar verirken tarafsız olması gerektiğidir.


Yorum Sayısı: 1

hakimlik mesleğine yeni başlayacaklara tavsiye ederim. CMK'da yer alan tüm hüküm türleri detayları ile anlatılmış. çok fayadalı olduğuna inanıyorum

N
Nurten Görmez  -   12.04.2016