Huyu Suyu Güzel Çocuk
% 25indirim

Huyu Suyu Güzel Çocuk

  • 16,00 TL12,00 TL

    hopi kampanyası
    0,60 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Huyu Suyu Güzel Çocuk e-kitabı

Çocuk büyütmek tarih boyunca hiç kolay olmadı ki...


Çocuk sahibi olacağını öğrenen anne baba adaylarına içlerinden ilk geçen duygunun ne olduğunu sorduğumuzda “İster kız, ister erkek olsun farketmez, yeter ki huyu suyu güzel olsun” cevabını duyarız. Ancak gelin görün ki günümüz anne babası, at yarışına dönmüş yaşam şartlarında çocuk yetiştirmek için uğraşırken ‘insani değer’lere sahip, ‘huyu suyu güzel’ çocuk yetiştirmeyi ihmal ediyor maalesef. İşte Huyu Suyu Güzel Çocuk adlı bu kitap; güler yüzlü, merhametli, yardımsever, doğru sözlü, dürüst, güvenilir ve barışçıl çocuk yetiştirmenin yollarını gösteriyor. Ve insani değerlerle bezeli, kaliteli, ruh sağlığı yerinde çocuklar yetiştirmenin püf noktalarını, örnek vakalarla anlatıyor.

Bu kitap, öyle doğal ve anlaşılır bir dille hazırlandı ki, uygulamakta hiç zorlanmayacaksınız. Şimdi yaslanın arkanıza ve okumaya başlayın...


Mehtap Kayaoğlu, Huyu Suyu Güzel Çocuk eseri ile günümüzde hayatın sıkıntıları içerisinde boğulmuş olan ebeveynlerin, sağlıklı çocuk yetiştiremediklerine dikkat çekmiş ve ebeveynlere sağlıklı çocuk yetiştirmek konusunda yaşanmış olaylarla ipuçları vermiştir.

Dünyada evlenen her yeni çiftin her zaman en büyük isteklerinin başında çocuk sahibi olmak gelir. Çocuk sahibi olmayı çok isteyen çiftler, kendilerini çocuk yetiştirme konusunda ne kadar yetiştirmişlerdir? Mehtap Kayaoğlu, Huyu Suyu Güzel Çocuk eseri ile bu soruya cevap bulmaya çalışmıştır. Çocuk sahibi olmak isteyen çiftler, en başta şunu kavramalıdır ki çocuk yetiştirmek sadece çocuğun karnını doyurmak, onun banyo, tırnak kesimi gibi kişisel temizliğini yapmak, hastalandığında doktora götürmekten ibaret değildir. Bunlar, çocuğun görünen yanlarıdır. Çocuğun, bir de görünmeyen yanı vardır. O da çocuğun psikolojisidir. Maalesef günümüzde hiçbir ebeveyn çocuğun bu görünmeyen yanına yani psikolojisine dikkat etmemektedir. Her ebeveyn sadece kuru kuruya çocuklarının iyi bir birey olmasını isterler. Böyle bir istek ise tarlaya tohum saçmadan ve hiçbir emek sarf etmeden mahsul elde etmeye çalışmak gibi bir şeydir ve böyle bir şey imkansızdır. Mehtap Kayaoğlu, Huyu Suyu Güzel Çocuk eseri ile bu konuda tarlaya tohumu saçmıştır diyebiliriz. Mahsulü toplamak ise bu esere gereken değeri vererek okuyan okuyucuya düşmektedir.

Hayat günümüzde öyle bir hal almıştır ki insan hayatın her alanında kendini birileriyle yarışır halde bulmaktadır. Bu yarışı kazanma hırsı ise ebeveynlerin çoğu zaman çocuklarını ihmal etmesine yol açmaktadır. Günümüzde ebeveynler, ne çocuklarıyla ilgilenmekte ne de onları iyi ve kaliteli bir birey olarak yetiştirip topluma kazandırmanın yollarını aramaktadır. Sonuç olarak ise çocuktan bir şaheser değil de abuk sabuk bir eser ortaya çıkınca ebeveynler kendilerine bizim çocuğumuz niye böyle oldu diye sormaktadır. Mehtap Kayaoğlu, Huyu Suyu Güzel Çocuk eserinde ebeveynlerin böyle bir sonuçla karşı karşıya kalmaması için ebeveynlere gerekli yöntemleri öğretmektedir.

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.