Hüzünlü Kadınları Seviniz
% 26indirim

Hüzünlü Kadınları Seviniz

  • 12,00 TL8,88 TL

    hopi kampanyası
    0,44 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Melankoli şimdiye kadar bir kadın hastalığı olarak düşünülmüş ve histeriyle yan yana anılmış. Ama artık yapılan akademik araştırmalardan ya da melankoliye kafa yoran sanat eserlerinden biliyoruz ki her kadın ataerkil toplumda yaşadığı travmalarla hüzünlü, melankolik olmaya adaydır. İşte bu yüzden artık kadınlar hüzünlerine sahip çıkıyor.


Melankolik kadının acısı içsel olmaktan çok dışsaldır. Toplumda karşılaştıkları, kadını kendi kendine mırıldanan, kırılgan bir insan haline getirir. Hüzünlü kadın acı çeker. O kadar acı çeker ki daha fazlasının olmayacağını hissettiği an kaybedecek bir şeyi kalmamıştır. İşte o “an”, geleceğini eline almaya karar verdiği an hüzünlü kadın gider, yerine sessizce infilak eden bir bomba gelir. İçe ya da dışa doğru patlayan bir bomba. Ayşe Akaltun’un öyküleri tam da bu değişimi yaşayan kadınları anlatıyor. Acının doyma noktasındaki kadınların içe ya da dışa doğru infilak edişini okuyacaksınız onun öykülerinde. Mırıl mırıl konuşurken beklemediğiniz bir an beklemediğiniz şekillerde kaderini kendi çizmeye karar veren hüzünlü kadın kahramanlarla karşılaşacaksınız.


Ayşe Akaltun “Hüzünlü Kadınları Seviniz” derken topluma inceden inceye şöyle söylüyor sanki: “Hüzünlü kadınları seviniz, yoksa olacaklardan onlar sorumlu tutulmayacaktır.”


Yorum Sayısı: 2

Kitabın ismine vurulup almıştım. Hatta kapak tasarımı da bence oldukça etkileyici.
Öyküleri çok başarılı buldum. Yazarın 'Solgun Orospu Kırmızısı' isimli öykü kitabını da hemen edindim.

A
Ayşım Okudan  -   18.05.2016

Hüznünü mücevher gibi yanında taşıyan kadınlara...

Diye başlıyor kitap. Bu kadınlara ve annesine adamış bu kitabı. "Hüzünlü kadınları seviniz." Kitabı adı gibi hüzün ve melankoli dolu. Bu tarzlardan hoşlanıyorsanız tavsiye ederim. Kısa öyküler, yazılardan oluşuyor. Bazı yerler akıcı, kimileri üzücü. Kısacası ;

Hüzünlü kadınları seviniz.
Hüznüne sahip çıkan kadın kadar güzel başka hiçbir şey yoktur hayatta...

Y
Yasemin Şahin  -   03.04.2016