IBM Lotus Notes ve Domino Yönetici Kılavuzu

IBM Lotus Notes ve Domino Yönetici Kılavuzu

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

IBM'in en iyi Lotus uzmanlarından biri olan Mark Elliott tarafından yazılan bu kitapta, yüzlerce istemci ortamında çalışan IBM profesyonellerinin ilk elden yaşadıkları deneyimlerden faydalanılmıştır. Elliott, yaygın sorunlara ait kanıtlanmış çözümlerden oluşan gerçek bir "ansiklopedi" hazırlamış ve altyapı desteğiyle ilgili süreçleri basitleştirmiştir. Yazar, sistematik olarak tüm yeni Lotus Notes ve Domino ortamları için destek çözümlerini hedeflemiştir.

Lotus Notes ve Domino Yönetici Kılavuzu adlı bu kitap, şu üç temel alandaki belirli çözümlere hızlı erişim sağlayacak şekilde düzenlenmiştir: İstemci kurulumu, teknik destek ve istemci yazılımı yönetimi.

Kitap, dağıtımların planlanması, yükseltmelerin yönetilmesi, e-posta ve takvimlerle ilgili sorunların giderilmesi, ayarların kurumsal ilkeler temel alınarak yapılandırılması ve tüm destek hizmeti verme sürecinin optimize edilmesi konularındaki en iyi uygulamaları bir araya getirmektedir. Elliott kitapta, mesajlaşmadan plug-in desteğine kadar çeşitli alanlarda Lotus Notes ve Lotus Domino'daki en son gelişmelerin yönetimsel ve destek uygulamalarını da açıklığa kavuşturmaktadır.
IBM Lotus teknolojilerinin yönetilmesi, idaresi ya da desteklenmesindeki rolünüz ne olursa olsun, bu kitap daha hızlı, verimli ve etkin olabilmenize yardımcı olacak ve müşteri memnuniyetini arttırmanızı ve aynı zamanda destek maliyetlerini Kitapta ele alınan konular şunlardır:

Sürüm 8.0'daki temel yazılım değişikliklerine genel bir bakış
Düzinelerce hata mesajının ve diğer bilinmeyen sorunların çözümü
Yükseltmeleri otomatik hale getirmek için "Smart Upgrade" araç takımının kullanılması
İstemci ayarlarını yönetmek ve yönetim ek yükünü azaltmak için ilkelerin uygulanması
Lotus Notes performansının optimize edilmesi ve kullanıcıların gerilim yaşamasının engellenmesi
Teknik destek araçlarından ve plug-in'lerden en iyi şekilde yararlanmak
IBM developerWorks Web sitesinde teknik destek ve yamaların bulunması
Lotus Notes'u yapılandırmak ve ortak faaliyetleri desteklemek
(Tanıtım Bülteninden)


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.