• İçiyorsak Sebebi Var!% 15indirim
    İçiyorsak Sebebi Var!
    İçiyorsak Sebebi Var!

İçiyorsak Sebebi Var!

  • 12,00 TL10,20 TL

    hopi kampanyası
    0,51 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
İçiyorsak Sebebi Var! e-kitabı

Derdin hep yanında ise şükret!

Derdin derman olduğu gibi aynı zamanda dosttur sana…

Ve hep acıları söyler.

Gecenin en demli anında gelir, çayıma ortak olur. Ve sorar:

- Nedendir gece gece bu kadar çay?

Çayımdan bir yudum alıp masaya bırakmamdan alır cevabını:

- İçiyorsak sebebi var dost…

 

Eminim kitabı okuyan her genç “Benim de bir derdim var ve içiyorsam sebebi var” diyecek.

O dert ki, bir davanın kimliği ve ebedi hayatın anahtarı…

Satır aralarında ilerledikçe iman gözlüğünü takıp kâinatı seyretmenin huzuruna varacak…

Ve Kur’an eczanesinden bu asrın manevi hastalıklarına şifalar sunan ‘kırmızı kitaplar’a aşkını tazeleyecek.


Harun Serkan Aktaş, İçiyorsak Sebebi Var eserinde İslamiyet’e hem farklı bir gözle bakıyor hem de fazla detaya girmeyerek net bilgiler verdiği için okuyucu sıkmıyor. Yazar, eserini okurla sohbet eder gibi kaleme almıştır. Buda esere ayrı bir tat katıyor.

Harun Serkan Aktaş, İçiyorsak Sebebi Var eserinde Risale-i Nur’dan alıntılar yaparak okurun bir takım İslami mevzular üzerinde daha derin düşünmesini sağlıyor. Yazar, eserinde insanın görmediği veya görmek istemediği İslami hakikatleri okuyucunun gözü önüne sererek onları şöyle bir silkeliyor ve kendine getiriyor. Herkesin dünya telaşesine düştüğü günümüzde yazar, insanlara iman ışığının ne kadar sönük olduğunu ve bu sönük ışığın dünyayı aydınlatmaya yetmediği için dünyanın bir takım güçlerin elinde savaş meydanına çevrildiğinin mesajını okuyucuya açık ve net bir şekilde veriyor. Bu nedenle insanların yaşamlarında artık bir şeylerin farkına varması için mutlaka okumaları gereken bir eserdir. Bu eseri okuyan her okuyucu kendine bir takım dersler çıkartıp yaşamına çeki düzen verirse eserde amacına ulaşmış olacaktır.

Harun Serkan Aktaş, İçiyorsak Sebebi Var eserinde günümüzde insanların imanla ilgili aklına takılan birçok soruya açıklık getirirken sorunlara da çözüm üretmeye çalışıyor. İnsanın başkasının günahına ağlayabilmesi kısmı eserde okuru en çok etkileyen bölümlerdendir. Okuyucular, bu eseri okurken sanki karşılarında biri varmış da kendini onunla dertleşiyormuş gibi bir hisse kapılıyor. Bu eseri okuyan okuyucular, hayatta ortada gezindiklerinin farkına vararak kendilerine bir duruş belirlemeleri ve o duruş istikametinde ilerlemeleri gerektiğinin önemini kavrıyor. İnsana esas dostunun kendi derdi olduğunu bu eser çok iyi öğretiyor. İnsanı kendi dertleri olgunlaştırır derler ya gerçektende öyledir. Çünkü dertleri insana ne kadar acıda olsa hep hayatın gerçek yüzünü gösterir. Harun Serkan Aktaş, İçiyorsak Sebebi Var eserinde aslında okurlarına İslami konularda çok savsakladıklarının ve buna bir an evvel son vererek adam gibi bir duruş sergilemeleri gerektiğinin mesajını veriyor.

Yorum Sayısı: 2

Yazarın uslubu tam gençlere göre. Zamane geçliğinin kafasındaki deli sorulardan bir çoğuna yanıt bulunuyor bu kitqpda

G
Gülsüm Balkış  -   10.02.2016

Günümüzde insanlar, dertsiz, tasasız, keyif içerisinde geçirecekleri bir yaşam arzulamaktadır. Harun Serkan Yavaş, İçiyorsak Sebebi Var eserinde dertlerimizle yakınıp duracağımıza onların, kulağımıza fısıldadığı şeylere kulak verelim diyor. Dertlerimizin kulağımıza fısıldadıklarına kulak verdiğimiz zaman dertlerimizin, bizim sandığımız gibi bize düşman olmadığını, aslında en büyük dostumuz olduğunu görürüz. Dertlerimizde bizlere dostun söylediği gibi acı söyler ama daima doğruyu söyler. Yaşamı...devamını oku

G
Gül Derman  -   02.07.2016