İcra İflas Suçları

İcra İflas Suçları

Disiplinsizlik Eylemleri ve Yargılama Usulü
  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Eserde İcra- İflas suçları ile disiplin ve tazyik hapsini gerektiren eylemler ve verilen cezaların, toplumun ciddi bir kesimini ilgilendiren sosyal bir olgu olduğunu, ancak hukukun bu alanına hukukçuların yeterli ilgiyi göstermediğinin farkına varacaksınız.

Kitap üç kısımdan oluşmaktadır. Birinci kısımda; icra ve iflas suçları, ikinci kısımda tazyik ve disiplin hapsini gerektiren eylemler, üçüncü kısmında ise, icra ceza mahkemesinde uygulanan yargılama usulü anlatılmıştır. İcra-iflas suçlarının her birinin maddi ve manevi unsuru açıklanmış, Yargıtayın ilgili dairesinin en yeni içtihatları suç türü ile ilgili açıklamaların altına yerleştirilmiştir.

Takip hukukuna dair "disiplinsizlik eylemlerin"den her biri, tüm unsurları ile izah edilmiştir. Bu eylemlerle ilgili temyiz yolu kapalı olduğundan yazılı emir yoluyla Yargıtayın ilgili dairesinin içtihatlarına detaylı olarak yer verilmiştir.

İcra ceza mahkemelerinde "suçlar" ve "disiplinsizlik eylemleri" ile ilgili uygulanan "yargılama usulü" ve yasal boşlukların uygulamada nasıl doldurulduğunu...Bulacaksınız.

 

Konu Başlıkları;

İcra ve İflas Suçlarının Unsurları

Disiplin Hapsi ve Tazyik Hapsinin Mahiyeti

İcra Ceza Mahkemesinde Yargılama Usulü

Her Bir Suç ve Disiplinsizlik Eylemiyle İlgili İçtihatlar


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.